Stacja Kosmiczna ISS z klocków Lego poleciała w pobliże przestrzeni kosmicznej

Firma Lego szykuje się do premiery nowych zestawów klocków. Jednym z nich jest model Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, czyli w skrócie ISS. Aby wypromować rozszerzenie oferty o ten zestaw, przeprowadzono iście kosmiczną akcję.

Stacja kosmiczna z klocków LEGO w połowie drogi do przestrzeni kosmicznej
Stacja kosmiczna z klocków LEGO w połowie drogi do przestrzeni kosmicznej
Źródło zdjęć: © LEGO @ Twitter
Jan Domański

Jeden egzemplarz klockowej stacji ISS dzięki wyniesieniu specjalnym balonem, których używa się też w nauce i meteorologii, znalazł się wyjątkowo blisko przestrzeni kosmicznej. Jak podaje Lego w swoim materiale wideo na Twitterze mówiąc o modelu "Wysłaliśmy go do zewnętrznej stratosfery, aby zbliżyć się jak najbliżej prawdziwego ISS."

Stratosfera rozciąga się mniej więcej pomiędzy 10, a 50 kilometrów nad powierzchnią ziemi. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna orbituje wokół Ziemi na wysokości w przedziale około 330 - 410 kilometrów. Zakładając, że klockowy odpowiednik leciał blisko granicy stratosfery, i tak w najlepszym wypadku zabrakło mu 280 kilometrów do wysokości orbity ISS. Choć to już połowa drogi do "kosmosu". Umowna granica, którą jest linia Karmana - znajduje się 100 kilometrów ponad powierzchnią globu.

Lego składa hołd ISS i jej twórcom

Nie mniej to bardzo ciekawa akcja, ale też oddanie hołdu ludziom, którzy przyczynili się do podboju przestrzeni kosmicznej i poszerzaniu wiedzy o otaczającym nas świecie. "Prawdziwy ISS to rozwijające się laboratorium poświęcone zrozumieniu i rozwijaniu ludzkich podróży kosmicznych, ulepszaniu życia na Ziemi, daje nam niesamowitą perspektywę uchwycenia piękna Ziemi. (…) Oddajemy cześć zadziwiającemu wyczyn ludzkiej kreatywności, jakim jest ISS i każdemu, kto umożliwił ludziom przebywanie w kosmosie przez ostatnie 20 lat."

Zestaw Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie dostępny w sprzedaży już od 1 lutego w cenie 319,99 złotych. Więcej o opisywanym modelu i innych inspirowanych podbojem przestrzeni kosmicznej zestawach napisaliśmy w osobnym materiale.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.