Stworzono tablet, którego ekran można naprawdę poczuć

Sama fizyczna bariera wyświetlacza to nic nowego, więc właściwą innowacją jest możliwość poczucia obiektów wyświetlanych na ekranie. Wszystko dzięki technologii wykorzystującej pole elektrostatyczne.

Stworzono tablet, którego ekran można naprawdę poczuć
Marek Maruszczak

05.12.2011 19:00

Sama fizyczna bariera wyświetlacza to nic nowego, więc właściwą innowacją jest możliwość poczucia obiektów wyświetlanych na ekranie. Wszystko dzięki technologii wykorzystującej pole elektrostatyczne.

Dotykając tabletowego ekranu wyprodukowanego przez firmę Senseg, można wyczuć różne rodzaje powierzchni, od gładkich jak jedwab, aż po niezwykle szorstkie. Technologia wykorzystująca pola elektrostatyczne nie wymaga wykorzystania żadnych ruchomych części. Dzięki temu nowe ekrany będzie można montować w takich samych urządzeniach jak tradycyjne wyświetlacze LCD.

Wrażenie odmiennej powierzchni uzyskano dzięki dynamicznej zmianie współczynnika tarcia ekranu. Wrażenie szorstkości ekranu będzie utrzymywało się niezależnie od tego, czy palec użytkownika pozostanie w ruchu.

Nowa, bardziej dotykowa technologia znalazłaby zastosowanie np. przy wyraźnym zaznaczaniu przycisków na ekranowych klawiaturach. Możliwości jest wiele i zdaniem Senseg poznamy je za 2 lata, kiedy urządzenie przejdzie z fazy prototypowej do masowej produkcji.

Źródło: DviceGizmag

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.