Świeża ryba w Tokio. Trwają testy dostawy szybkimi pociągami

Japończycy testują, jak sprawdza się transport szybkimi pociągami w przypadku produktów niezbędnych do działania tokijskich restauracji. 26 sierpnia ryby znad morza pojechały do Tokio pociągami, które osiągają prędkość kilkuset kilometrów na godzinę.

Szybka japońska kolej Shinkansen
Szybka japońska kolej Shinkansen
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

26.08.2020 | aktual.: 08.03.2022 14:42

Japoński przewoźnik East Japan Railway dostrzegł okazję do zarobku w wykorzystaniu swoich pociągów do transportu ryb znad morza do Tokio. Testy takiego rozwiązania zaplanowano na trzy dni, a głównymi klientami będą restauracje znajdujące się na głównej tokijskiej stacji, o czym informuje Rynek Kolejowy. Pociąg wyrusza z miejscowości Sendai.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek, kiedy żywność jest dowożona do restauracji w stolicy Japonii z wykorzystaniem transportu szynowego. Od stycznia, co tydzień ryby są przewożone w pociągach na trasie Niigata-Tokio.

Stosuje się do tego pojemniki, które następnie umieszcza się na siedzeniach, gdzie nie ma pasażerów. W przypadku testowanego obecnie odcinka Sendai-Tokio, zastosowano inne rozwiązanie – specjalnie wydzieloną przestrzeń.

Ogólnokrajowa sieć szybkich pociągów w Japonii nosi nazwę Shinkansen. Pociągi uzyskują tu prędkość maksymalną rzędu kilkuset kilometrów na godzinę, a sieć torów jest tworzona od dziesiątek lat. Pierwsza linia sieci Shinkansen powstała w 1964 roku między Tokio a Osaką i to do niej odnosi się nazwa całości, którą można tłumaczyć dosłownie jako Nową Główną Linię.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.