Tani aparat 3D dla każdego - zrób to sam

Aparaty umożliwiające robienie trójwymiarowych zdjęć są coraz popularniejsze, ale wciąż nie należą do najtańszych. Jeżeli nie macie ochoty rozstawać się z większą kwotą, to ten prosty poradnik powinien Was zainteresować. Za mniej niż 50 złotych staniecie się właścicielami „trójwymiarowego” aparatu.

Tani aparat 3D dla każdego - zrób to sam
Marek Maruszczak

28.03.2011 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aparaty umożliwiające robienie trójwymiarowych zdjęć są coraz popularniejsze, ale wciąż nie należą do najtańszych. Jeżeli nie macie ochoty rozstawać się z większą kwotą, to ten prosty poradnik powinien Was zainteresować. Za mniej niż 50 złotych staniecie się właścicielami „trójwymiarowego” aparatu.

Wszystko, czego potrzebujecie, to: dwa jednorazowe aparaty, taśma klejąca oraz nożyczki.

Najpierw trzeba odwrócić aparaty do góry nogami, tak aby obiektywy były skierowane w naszą stronę. Następnie ustawia się obiektywy na jednym poziomie, a aparaty łączy za pomocą taśmy klejącej. Wykonując tę czynność, należy uważać, aby nie zakleić żadnych elementów niezbędnych do poprawnego działania urządzeń.

Stosując tę metodę, nie osiągnie się może efektów na miarę Avatara, ale tanio i - co równie ważne - własnymi siłami stworzy oryginalne pamiątki.

Zdjęcia wykonane aparatem można oglądać na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na ułożeniu fotografii obok siebie i zrobieniu zeza, a następnie skupieniu wzorku na środkowym obrazie.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/03/kucyk.gif)

Drugi jest nieco bardziej skomplikowany, ale efekt jest wart odrobiny czasu, który trzeba poświęcić. Dokładną instrukcję wykonania GIF-u podobnego do powyższego znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: photojojo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.