Telewizory Samsung QLED 2020 debiutują w Polsce

Strona głównaTelewizory Samsung QLED 2020 debiutują w Polsce
18.05.2020 20:50
Telewizory Samsung QLED 2020 debiutują w Polsce
Źródło zdjęć: © fot. Materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
Klaudia Stawska-Magdziak

Tegoroczna linia telewizorów Samsung QLED zadebiutuje w Polsce. Widzowie mają do wyboru dwa modele QLED 8K i pięć serii QLED 4K. Nie zabraknie też nowych funkcji.

W 2020 roku na rynek trafi trzecia już generacja telewizorów Samsung QLED 8K. W tym roku będzie można wybierać spośród dwóch modeli:

  • QLED Q950T, dostępny będzie w trzech rozmiarach - 65, 75 i 85 cali
  • QLED Q800T dostępny będzie z ekranem o przekątnej 65, 75 i 82 cale.

Flagowy QLED Q950T jest o tyle interesujący, że ekran zajmuje 99 proc. powierzchni telewizora. Cała konstrukcja zaś mierzy ledwie 15 mm grubości, w którą udało się wbudować kilkanaście głośników.

Oba tegoroczne modele telewizorów QLED 8K oferują rozdzielczość 8K (7680×4320) i wykorzystują SI oraz procesor Quantum 8K, który w czasie rzeczywistym analizuje obraz i dźwięk. Dzięki temu, jak zapewnia producent, widzowie mogą cieszyć się bardzo wyrazistym obrazem pełnym szczegółów.

Dla tych, którzy nie mają aż takich wymagań i cenią sobie dobry stosunek ceny do jakości produktu, Samsung przygotował pięć nowych telewizorów QLED 4K. Na polski rynek trafiają właśnie modele Q95T, Q90T, Q80T, Q70T oraz Q60T, które oferują zakres wielkości od 43 do 85 cali.

Wszystkie wymienione tutaj telewizory Samsung obsługują HDMI 2.1 (wraz z m.in. technologią eARC), a więc są gotowe na nową generację konsol – Xbox Series X i PlayStation 5.

Samsung w tym roku dołożył wszelkich starań, by za dobrą jakością obrazu szła również jakość dźwięku. W nowych telewizorach znajdziemy takie funkcje jak:

  • Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS), który ma sprawić, że dźwięk będzie bardziej przestrzenny;
  • Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA), który podniesie głośność oglądanego programu czy filmu, gdy ten zostanie zagłuszony przez dźwięki z zewnątrz (np. remont u sąsiada);
  • Q-Symphony - funkcja współpracująca z soundbarami Samsunga.

W nowych telewizorach nie zabraknie również wszystkich funkcji Smart TV, dzięki czemu oglądanie ulubionych serwisów VOD czy YouTube'a będzie proste i intuicyjne. Oprócz dobrze znanych funkcji doszło również kilka nowości, w tym Funkcja Adaptacji Obrazu, Połączenie z Telefonem czy MultiView.

Gracze z kolei będą mogli wypróbować nową funkcję Game Multi-View, w ramach której możemy otworzyć dodatkowe okno, gdzie obejrzymy na przykład film na YouTube'ie z podpowiedzią, jak przejść dany etap gry.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)