Tesla wycofuje prawie 3500 egzemplarzy Modelu Y, aby poprawić śruby

Tesla Model Y
Tesla Model Y
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Tesla
Mateusz Tomiczek

05.03.2023 18:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tesla Model Y to elektryczny crossover produkowany od 2020 roku. Producent zapowiedział jednak, że w kilku tysiącach egzemplarzy wyprodukowanych w latach 2022-2023 może występować wada konstrukcyjna zmniejszająca bezpieczeństwo pasażerów pojazdu.

Właściciele 3470 egzemplarzy Modelu Y ze Stanów Zjednoczonych będą musieli stawić się do serwisu Tesli, ponieważ śruby mocujące ramę dla oparć drugiego rzędu siedzeń mogą nie być dobrze dokręcone. Firma zdecydowała się na ten ruch, gdyż od grudnia zarejestrowała pięć roszczeń gwarancyjnych, które mogły mieć związek z tą właśnie usterką. Tesla poinformowała też, że nie jest świadoma żadnych zaistniałych obrażeń ani zgonów, które miałyby związek z tym problemem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy słabo dokręcone śruby w Tesli mogą być groźne?

Departament Transportu Stanów Zjednoczonych stwierdził, że poluzowane śruby w ramie siedzenia mogą zmniejszyć wydajność systemu pasów bezpieczeństwa, co podnosi ryzyko doznania przez pasażerów obrażeń podczas wypadku. Tesla sprawdzi śruby mocujące ramy tylnych siedzeń i w razie potrzeby dokręci je zgodnie ze specyfikacjami. Firma zadeklarowała już też poprawienie kontrolingu na etapie produkcji i zwiększenia nacisku na szkolenia oraz nadzór.

Mateusz Tomiczek, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)