TOP 10 kwiatowych gadżetów na dzień kobiet

TOP 10 kwiatowych gadżetów na dzień kobiet

TOP 10 kwiatowych gadżetów na dzień kobiet
Marek Maruszczak
08.03.2010 10:00, aktualizacja: 11.03.2022 15:50

Z okazji dnia kobiet przygotowaliśmy mały prezent dla wszystkich czytających nas pań. Komunistycznego goździka zastąpimy zbiorem gadżetów, których projekt lub przeznaczenie wiąże się z kwiatami.

Z okazji dnia kobiet przygotowaliśmy mały prezent dla wszystkich czytających nas pań. Komunistycznego goździka zastąpimy zbiorem gadżetów, których projekt lub przeznaczenie wiąże się z kwiatami.

10 Pachnące kwiaty na USB

Obraz

Potrzebujesz odświeżacza powietrza podłączanego do komputera? Producenci gadżetów zadbali o to aby zaspokoić nawet tak nietypową potrzebę.

Gadżet jest dostępny w czterech kolorach i zapachach. Wszystkie poza „bryzą” to zapachy kwiatowe. Za każdy z nich trzeba zapłacić 10 dolarów. Szkoda tylko, że poza funkcją odświeżacza, kwiatki nie pełnią również funkcji pendrive’a.

9 Kwiatowy monitor zużycia energii

Obraz

Carl Smith zaprojektował ten nietypowy monitor zużycia energii, tak aby więdnąc zwracał uwagę na rosnący pobór prądu w mieszkaniu.

Jak na razie powstał jedynie prototyp urządzenia, jednak projektant ma nadzieję, że w przyszłości będzie mógł sprzedawać gotowe urządzenia za około 60 funtów.

Obraz

Dużo? Niekoniecznie, jeżeli weźmiemy pod uwagę ceny innych tego typu urządzeń. W tym jednak przypadku główna zaleta, czyli wygląd i nietypowy sposób wskazywania nadużyć energii jest też wadą. Urządzenie nie pozwala między innymi na porównywanie danych o zużyciu prądu na przestrzeni dłuższego okresu.

Szkoda, że na razie trzeba wybierać pomiędzy funkcjonalnością, a wyglądem. Być może gotowy produkt zostanie uzupełniony o odpowiedni wyświetlacz.

8 Słoneczna ładowarka

Obraz

Rozkładany kwiatek widoczny na zdjęciu to ciekawa i ładna wersja solarnej ładowarki. Rozłożony i przyczepiony do szyby zbiera energię słoneczną. Migająca dioda poinformuje nas kiedy bateria urządzenia będzie pełna.

Obraz

Gadżet ze złożonymi płatkami zajmuje nie więcej miejsca niż telefon komórkowy, więc bez problemu zmieści się do kieszeni.

7 Kwiatowy dywan

Obraz

W tym przypadku to nie przenośnia. Dywan złożony z tysięcy maleńkich kwiatków jest dostępny w zielonym, fioletowym lub czerwonym kolorze.

Filcowe kwiatki można podobno czy ścic w tkai sam sposób jak zwykły dywan. Trzeba jedynie pamiętać, aby plamami zajmować się od razu po ich powstaniu.

Niestety ceny dywanów zaczynają się dopiero od 1300 dolarów.

6 Bambusowe wazony

Obraz

Piękne kwiaty powinny być dobrze eksponowane. W naszym zestawieniu nie mogło więc zabraknąć wazonów.

Bambusowe wazony projektu japońskiego kolektywu Teori są ładnym i naturalnym sposobem zachowania na dłużej świeżości pachnącego prezentu.

5 Gigantyczne kwiaty Wi-Fi

Obraz

Monumentalne sztuczne rośliny są efektem współpracy dwóch artystów z Los Angeles oraz firmy Toyota. Akcja to element promocji nowego Priusa na terenie USA.

Zasilane przez energię słoneczną kwiaty wyrastały już między innymi w Bostonie, Nowym Jorku, Chicago oraz Seattle. Każdy z nich zapewnia dostęp do darmowego Wi-Fi, oraz prądu.

Mam nadzieję, że i u nas takie reklamy zastąpią zwieszające się ze wszystkich ścian bilboardy.

4 Automat z kwiatami

Obraz

Takie maszyny znajdziemy między innymi na tokijskiej stacji Shinjuku.

Niestety, tempo życia w dzisiejszych czasach jest tak duże, że często nie ma czasu na wstąpienie gdziekolwiek po, pracy. Zautomatyzowana kwiaciarnia pozwala na zaoszczędzenie kilkudziesięciu minut, które potem można spędzić z obdarowaną kwiatami osobą.

3 Lull – kwiatowa lampa i budzik

Obraz

Świecący kwiat powstał w pracowni przez trzech Norweskich projektantów (Marianne Varmo, Heidi Buene, i Audun Kollstad)

Najciekawszą funkcja gadżetu jest jego reakcja na upływający czas. Rankiem lampa powoli otworzy się i obudzi wrażliwe na światło osoby.

Przypuszczam, że urządzenie będzie można zaprogramować na aktywność o dowolnej porze dnia i nocy.

2 Hana - Kwiatowy stół

Obraz

Prosty i elegancki stół Hana, zaprojektował japoński artysta - Shige Hasegawa.

Mebel składa się z pięciu drewnianych nóżek, pięciu płatków oraz, podtrzymywanego przez nie, szklanego blatu. Co ważne w konstrukcji nie został użyty ani jeden metalowy element.

Obraz

Wyraźnie widoczna jest inspiracja sztuką origami. Dzięki temu poza pięknym i nietypowym wyglądem stół można łatwo i szybko rozłożyć i przetransportować w wybrane miejsce.

1 Doniczka w żarówce

Obraz

Jeżeli chcemy, podarować komuś roślinkę, która ma przeżyć dłużej niż kwiatek umieszczony w wazonie, to warto zaopatrzyć się w stosowane opakowanie.

Żarówkowe terrarium nie tylko jest bardzo ładne, pomysłowe. O jego pozycji w zestawieniu zadecydował fakt, że każdy może wykonać je we własnym domu i to nie ponosząc przy tym prawie żadnych wydatków.

Ze starych żarówek można wykonać nie tylko doniczki, wazony lub terraria. Kilka przykładów wraz z prostymi instrukcjami znajdziecie na stronie Instructables.

Bardziej zaawansowane modele pojawiają się co pewien czas w internetowych sklepach jak Etsy.

Źródło: CraveEcofiendToxelGeekologieGizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)