TOP 5 wszechstronnych odtwarzaczy Blu-ray

TOP 5 wszechstronnych odtwarzaczy Blu‑ray

TOP 5 wszechstronnych odtwarzaczy Blu-ray
Szymon Adamus
25.05.2010 15:00, aktualizacja: 11.03.2022 14:35

Stacjonarny odtwarzacz Blu-ray nie musi służyć tylko do odtwarzania filmów z "niebieskich płyt". Może być prawdziwym centrum rozrywki! Oto pięć wszechstronnych modeli.

Playstation 3 - dla każdego coś miłego

Obraz

Playstation 3 firmy Sony to konsola do gier, ale nie tylko. Producent użył w niej napędu Blu-ray i tym samym stworzył ze swojej maszynki jeden z najbardziej wszechstronnych odtwarzaczy tego formatu, jaki jest dostępny na rynku. PS3 nie tylko radzi sobie z filmami na BR wykorzystującymi Profil 2.0 (dodatkowe usługi internetowe dostępne w niektórych filmach). To także centrum multimedialne pozwalające na odtwarzanie multimediów z dysków i pamięci USB, a także przeglądanie stron internetowych. Jakby tego było mało, PS3 dostanie jeszcze w tym roku dwie aktualizacje oprogramowania, dzięki którym możliwe będzie odtwarzanie filmów z Blu-ray 3D oraz zabawa z trójwymiarowymi grami.

Konsolę w starszych wersjach można dostać na Allegro nawet za 800 złotych. W sklepach ceny najnowszej wersji Slim oscylują w granicach 1100-1400 zł.

LG BD390 - lubi USB

Obraz

Młodszy brat modelu BD 370, który kontynuuje jego tradycję odtwarzania wielu formatów z pamięci USB. BD 390 dodaje jednak bardzo istotną obsługę dysków sformatowanych w NTFS. To jedna z najważniejszych nowości w tym modelu, która sprawia, że nawet największe kopie cyfrowe z naszej domowej wideoteki odtworzymy bez problemu.

Model "zapożyczył" stylistykę z pierwszych odtwarzaczy Blu-ray firmy Sony, ale możliwościami przegonił japońską konkurencję. Przede wszystkim liczy się tu bezproblemowa obsługa plików .MKV, najpopularniejszego formatu dla treści HD w sieci.

Na Allegro ceny od 940 złotych. W sklepach podobnie.

Samsung BD-C6900 - 3D i dodatki

Obraz

Flagowy model 3D Samsunga, który sprawi, że po zakupie panelu trójwymiarowego i kilku filmów na Blu-ray 3D będziemy mogli cieszyć się obrazem dosłownie wychodzącym z ekranu. To jednak nie jedyne zalety tego odtwarzacza. Znajdziecie w nim też wbudowane Wi-Fi, które przyda się przy eksploracji takich serwisów, jak YouTube czy Vudu. Player ma też 1 GB pamięci dla usług BD-Live, a nowy interfejs ekranowy jest wygodniejszy i bardziej plastyczny niż dotychczas. Samsung dodał też analogowe wyjście audio 7.1, które ułatwi podłączenie zestawu do telewizora i kina domowego.

Jak na taką nowość player nie jest nawet aż tak bardzo drogi. Na Allegro można go dostać za około 1400 zł. W sklepach internetowych kosztuje około 120 zł więcej.

Oppo BDP-83 - wspiera stare formaty

Obraz

Uniwersalny odtwarzacz firmy Oppo, który radzi sobie nie tylko z Blu-ray i DVD, ale także starszymi formatami takimi jak SACD, DVD-Audio i CD. Ciekawa propozycja dla osób, które mają jeszcze sporą kolekcję tych płytek. Interesujący jest też podświetlany pilot, ogromna ilość złącz, prędkość działania (najszybszy odtwarzacz Blu-ray według cnet.com) i jakość obrazu. Oppo to player drogi, ale zapewniający świetne osiągi.

Minusem jest dostępność i wspomniana cena. W Polsce ciężko go dostać, a za granicą kosztuje około 1700-2000 zł.

Sony BDP-S570 - gotowy na 3D

Obraz

Odtwarzacz o schludnym wyglądzie, który przyda się zarówno do odtwarzania starszych formatów (SACD), jak i zupełnych nowości (Blu-ray 3D po planowanej na lato aktualizacji). Cieszy też wbudowana komunikacja Wi-Fi przydatna przy funkcjach internetowych, takich jak YouTube, Amazon czy blip.tv. Sony mocno wspiera też elektroniczną wypożyczalnię Netflix, ale niestety w Polsce nic nam z tego nie przyjdzie. Ciekawsza dla polskiego odbiorcy będzie obsługa DivX HD i MKV oraz możliwość używania iPoda Touch/iPhone'a jako pilota.

To odtwarzacz, który kupujemy na przyszłość. Wiele funkcji (3D, DLNA, Pandora, Picasa) jeszcze nie działa, ale działać będzie. Trzeba poczekać tylko na update.

Ceny? Za granicą równowartość około 800 zł. U nas ciężko powiedzieć, bo trudno go jeszcze dostać.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)