Trzy i pół minuty tekturowej naparzanki [wideo]

W "Cardboard Warfare" są strzelaniny i efektowne wybuchy, strzelanie z granatnika, a nawet brawurowo wysadzony w powietrze czołg. Krótko mówiąc, przed wami do obejrzenia 3,5 min. trzymającej w napięciu, tekturowej wojny.

Trzy i pół minuty tekturowej naparzanki [wideo]
Paweł Piejko

W "Cardboard Warfare" są strzelaniny i efektowne wybuchy, strzelanie z granatnika, a nawet brawurowo wysadzony w powietrze czołg. Krótko mówiąc, przed wami do obejrzenia 3,5 min. trzymającej w napięciu, tekturowej wojny.

Film Cardboard Warfare został wyreżyserowany przez Clintona Jonesa i powstawał przez sześć tygodni - włącznie z przygotowaniem tekturowych replik broni, zaplanowaniem całego projektu, nagraniem materiału i montażem. Celem stworzenia Cardboard Warfare wykorzystano ręczne przetwarzanie 427 klatek filmu metodą rotoskopu, zaś ścieżkę dźwiękową zbudowano z 59 warstw. Tak, to pewnie dlatego, że tak naprawdę te tekturowe giwery nie strzelają jakoś szczególnie głośno... Zresztą całkiem realistycznych efektów specjalnych mógłby tej tekturowej wojnie pozazdrościć nie jeden polski film...

W każdym razie, Cardboard Warfare to kawałek niezłej i bardzo pracochłonnej roboty fanów replik broni, wykonanych z tak niecodziennego materiału. Można się domyślać, że budżet produkcji nie wyniósł jakoś szczególnie dużo. Na YouTube filmik został umieszczony w kanale użytkownika pwnisher, którym jest zapewne sam twórca, Clinton Jones.

Źródło: geekologie

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.