Ukradli Ci laptopa? Już nie masz czym się martwić!

Jeśli ukradli Ci laptopa, to jest możliwość, że uda Ci się go odzyskać. Wystarczy, że kupisz sobie urządzenie opracowane przez Ericssona we współpracy z Intelem. Niestety dopiero w drugiej połowie 2009 roku.

Ukradli Ci laptopa? Już nie masz czym się martwić!
Damian

11.12.2008 | aktual.: 15.03.2022 10:10

Jeśli ukradli Ci laptopa, to jest możliwość, że uda Ci się go odzyskać. Wystarczy, że kupisz sobie urządzenie opracowane przez Ericssona we współpracy z Intelem. Niestety dopiero w drugiej połowie 2009 roku.

Zabezpieczeń do notebooków jest dużo. Od czytnika linii papilarnych, po szyfrowanie czy zabezpieczanie go hasłem. Firma Lenovo poszła o krok dalej i możliwe jest wyłączenie skradzionego laptopa za pomocą SMS-a. Nie wystarczyło to jednak firmom Intel i Ericsson, które postanowiły uczynić kolejny krok w kierunku bezpieczniejszego komputera.

Specjalny moduł HSPA ma współpracować z technologią Intel Anti-Theft. Oferować ma te same możliwości, co rozwiązanie Lenovo. Jednak to nie wszystko. Dzięki modułowi możliwe będzie także zlokalizowanie laptopa za pomocą GPS-a.

Zdjęcie powyżej ma tylko przybliżyć urządzenie. Nie jest powiedziane, że będzie możliwość wyjęcia modułu lub wyłączenia go. Na razie musimy poczekać do drugiej połowy 2009 roku, bo wtedy ma się on pojawić na rynku.

Źródło: Engadget

Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.