W skrócie: Największy kod QR, najstarszy kolorowy film i aplikacja, która śledzi kupę

W archiwum brytyjskiego muzeum odnaleziono najstarszy kolorowy film na świecie. W Jaworznie promują kanalizację przy pomocy aplikacji "Gdzie moja kupa?". Polska wersja gry PlayStation All-Stars Battle Royale imponuje gwiazdorską obsadą. Największy kod QR na świecie powstał w Kanadzie. To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie!

Teraz możesz prześledzić nawet swoją kupę (Fot. Flickr/ Andy Hay/Lic. CC by)
Teraz możesz prześledzić nawet swoją kupę (Fot. Flickr/ Andy Hay/Lic. CC by)
Marta Wawrzyn

13.09.2012 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W archiwum brytyjskiego muzeum odnaleziono najstarszy kolorowy film na świecie. W Jaworznie promują kanalizację przy pomocy aplikacji "Gdzie moja kupa?". Polska wersja gry PlayStation All-Stars Battle Royale imponuje gwiazdorską obsadą. Największy kod QR na świecie powstał w Kanadzie. To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie!

  1. Najstarszy kolorowy film odnaleziony w archiwum muzeum. W National Media Museum w brytyjskim Bratford odnaleziony został najstarszy zachowany kolorowy film świata. Rok powstania? 1902.

The First Colour Moving Pictures at the National Science and Media Museum

  1. Aplikacja "Gdzie jest moja kupa?". Katowicka "Gazeta Wyborcza" informuje, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie wymyśliło aplikację, która ma na celu promowanie kanalizacji. Pozwólcie, że zacytuję fragment artykułu: "Mieszkańcy będą mogli na smartfonach śledzić czas przepłynięcia "ładunku" z domowej toalety do oczyszczalni ścieków. Twórcy aplikacji mówią, że można ją zintegrować z Facebookiem i pochwalić się znajomym własnym czasem". Ku..., przepraszam, aplikacja ma zostać wkrótce zaprezentowana podczas konferencji prasowej. Nie 1 kwietnia, lecz we wrześniu.
  1. Gwiazdorska obsada PlayStation All-Stars Battle Royale. W polskiej wersji językowej bijatyki PlayStation All-Stars Battle Royale usłyszymy głosy takich aktorów, jak: Bogusław Linda, Cezary Pazura, Wojciech Malajkat czy Jerzy Kryszak. Co oznacza, że gra będzie dobrze brzmieć, przynajmniej w uszach osób, które lubią polskie filmy.
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2012/09/psbattleroyal307920.jpg)
  1. Japoński apartamentowiec dla ptaków. Nie tylko ludzie w Japonii muszą gnieździć się na małej przestrzeni. Bird-Apartment to zaprojektowany przez firmę Nendo domek dla ptaszków, w którym mieści się 78 gniazd. Zdjęcia zobaczycie pod linkiem.
  1. Co można znaleźć w starym kartridżu? TechEBlog prezentuje fotki starego kartridża do NES-a, w którym pewien szczęściarz znalazł 5 tys. dolarów, upchniętych tam najwyraźniej na gorsze czasy.
  1. Największy kod QR. DVice prezentuje największy działający kod QR na świecie. Znajduje się on w kanadyjskiej prowincji Alberta, na polu pewnej rodziny, która co roku wycina sobie inny wzór. Aby kod zadziałał, trzeba "zeskanować" go z helikoptera (prowadzi on na stronę WWW należącą do owej rodziny). Gigantyczny kod ma już zapewnione miejsce w Księdze Rekordów Guinessa.
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2012/09/kodqr307920.jpg)
  1. Wybuchy atomowe, które udało się sfilmować. W TechEBlogu znajdziecie filmy wideo z pięcioma wybuchami atomowymi, które udało się nagrać. Zobaczcie numer 2 na liście, czyli test z roku 1958:

Underwater Nuclear Burst

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.