Wideomania - najlepsze kartoflano-dyniowe giwery

Wideomania - najlepsze kartoflano-dyniowe giwery11.09.2010 12:00
gun
gun
Marcin Krzewicki

W dzisiejszej Wideomanii proponuję obejrzeć niesamowite dziwactwa, jakimi są kartoflane i dyniowe giwery. Robią one wrażenie ze względu na daleki zasięg wystrzelonych "pocisków" i imponującą budowę.

Weekend Project: Potato Gatling Gun

Jako pierwszy z prezentacją kartoflanej giwery wkracza Kipkay. Jednak nie prezentuje on własnej konstrukcji, lecz cudzą, którą stworzono w domowym zaciszu. Machina robi niesamowite wrażenie. Od teraz dzieci właściciela kartoflanej broni będą na serio brały ostrzeżenie: jeśli nie zjesz tych ziemniaków, to ci je wepchnę!

Weekend Project: Stun Gun Potato Cannon

Skoro widzieliście już jeden z najlepszych projektów kartoflanej giwery i nabraliście ochoty na na zbudowanie podobnego ustrojstwa, to przyda się jakaś instrukcja. Z pomocą przychodzi oczywiście Kipkay, który przedstawi podstawowe zasady budowy i działania takiego sprzętu.

Test of my biggest potato cannon with 800 gram ammo.

Mamy potężną broń, wielkiego fanatyka miotania ziemniakami oraz 80o-dekagramowy pocisk. Samo działo ważące 10 kilogramów marnowałoby się przy mniejszych pociskach. Zresztą co tutaj więcej tłumaczyć. Zobaczcie sami, jaka to radocha.

big pneumatic pumpkin cannon and potato cannon

W tytule artykułu była mowa również o dyniowych działach. Te dopiero mają gabaryty. A wszystko to dlatego, że do wystrzelenia przeciętnej dyni na nic zdadzą się niewielkie, ręczne pompki. Tutaj potrzebny już jest kompresor - i to nie byle jaki. Radzę trzymać czapki, żeby ich Wam nie zdmuchnęło.

Strong Propane Spud Gun - July 4th

W przypadku mniejszych konstrukcji mamy o wiele więcej możliwości podczas budowy miotacza. Zamiast powietrza można użyć butli z gazem propan-butan. Wystarczy zaledwie kilka barów ciśnienia przy wystrzale "amunicji", żeby zrobić porządny huk, który pobudzi rankiem wszystkich sąsiadów. Poza tym zwróćcie uwagę, jak porządnie zbudowana jest ta giwera.

Automatic Potato Cannon

A co tygryski lubią najbardziej? Ależ oczywiście, że automaty. Dlatego warto obejrzeć tę maszynerię, która ledwo przypomina jakikolwiek pneumatyczny rodzaj broni. Trzeba przyznać, że "bebechy" tego ustrojstwa wyglądają tak, jakby zmajstrował je MacGyver.

BL 520 Spud Gun Preview

Wydawać by się mogło, że ziemniaczana broń z reguły nie może wyglądać ani ładnie, ani poważnie. Oczywiście jest to mylne. Prawdziwi entuzjaści takich szatańskich wynalazków zrobią wszystko i wydadzą każde pieniądze, aby ich sprzęt wyglądał jak tuningowane Ferrari.

The Great Pumpkin Cannon

Wracamy na chwilę do dyniowych armat. Przy okazji spytam się, czy ktoś uważa, że wynalazki tego typu powstają w miastach i metropoliach? Skądże! Takie niesamowitości domowej roboty budowane są przede wszystkim przez osoby mieszkające z dala od smogu, motoryzacyjnej dżungli i zawsze spieszących się zestresowanych pracowników wielkich firm. Idealnym tego przykładem jest rodzinka farmerów podziwiająca "armatę wujaszka".

Pumpkin Cannon

Warto zostać chwilę dłużej na wsi, aby zobaczyć, czy ktoś nie zmajstrował jeszcze lepszej dyniowej armaty. Aha, chyba wykrakałem... Chwila moment... to ustrojstwo przypomina raczej moździerz...

Biggest potato cannon 2

Oto inna nietypowa konstrukcja przeznaczona do kartoflanej kanonady. Tak naprawdę przedstawiono tutaj różne projekty, które zrealizowała grupa znajomych. Najlepsze wrażenie robi ta pierwsza wyrzutnia, która może pracować w kilku trybach...

"Czarny Wilk"

Ta armatka została nawet ochrzczona przez swojego twórcę jako "Czarny Wilk". W przypadku tego modelu od razu widać piękne i nienaganne moro oraz 5 dział. Jedno większe oraz cztery mniejsze. To się dopiero nazywa wielozadaniowość.

Pumpkin Cannon

W zestawieniu brakowało czegoś wyjątkowego. Oto jest! Dyniowy moździerz zbudowany z jakiejś wielkiej rury i wozu strażackiego! Na taka armatę trudno będzie znaleźć równie mocnego kozaka...

Źródło: youtube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)