Wideomania - przeróbki prawdziwych twardzieli

Możliwe, że zastanawiacie się jak w ogóle można przerobić twardy dysk. Otóż jest taka możliwość, ale do takiej zabawy lepiej jest wykorzystać jakąś uszkodzoną sztukę.

Wideomania - przeróbki prawdziwych twardzieli
Marcin Krzewicki

Możliwe, że zastanawiacie się jak w ogóle można przerobić twardy dysk. Otóż jest taka możliwość, ale do takiej zabawy lepiej jest wykorzystać jakąś uszkodzoną sztukę.

Na pewno są tacy, którzy uwielbiają rozmontowywać przeróżne elektroniczne (drogie) zabaweczki i składać z nich może i efektowne, ale mało użyteczne urządzenia. Przykładem tego może być system głośników zbudowany z twardych dysków.

Hard Drive Clock

  1. Dysk twardy dzięki kilku świetlnym usprawnieniom może stać się bardzo gustownym zegarem. Jednak szum generowany w czasie pracy silnika raczej nie pozwoli postawić sprzętu na kominku w salonie.

HDDClock - Hard Drive Clock

  1. Bardzo podobny wynalazek, z dopieszczoną graficznie pokrywą. Ta zabaweczka moim zdaniem nadaje się do seryjnej produkcji i sprzedaży.

HHD speaker CZ--hdd reprak :D

  1. Elektroniczny patefon z dysku i plastikowego kubeczka. Od razu wyjaśniam, ze utwór nie jest odtwarzany z talerzy, które są w tym momencie wylęgarnią bad sektorów.

HDD Speaker(tune up)

  1. Na tym wideo będzie Wam łatwiej dostrzec różnice w dźwięku spowodowaną instalacją kubka czy też innych akcesoriów.

High Quality Harddrive Speakers [PPK - Resurrection]

  1. Niewielkie dyskowe nagłośnienie w systemie stereo.
  1. Nie myślcie, że jest to byle jaka przeróbka. Na tym wideo widać kompletny wzmacniacz w solidnym i gustownym opakowaniu.

Źródło: youtube

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.