Wielki powrót dyskietki?

Pamiętacie jeszcze stare, dobre 3,5-calowe dyskietki? Mieściły niecałe 1,5 MB danych (były też wersje 720 KB) i jeszcze pod koniec zeszłego stulecia były podstawowym przenośnym nośnikiem danych.

Wielki powrót dyskietki?
Tomek Goździewicz

11.10.2008 | aktual.: 15.03.2022 10:49

Pamiętacie jeszcze stare, dobre 3,5-calowe dyskietki? Mieściły niecałe 1,5 MB danych (były też wersje 720 KB) i jeszcze pod koniec zeszłego stulecia były podstawowym przenośnym nośnikiem danych.

Kiedy królował MS DOS z dyskietki można było uruchomić system operacyjny i jeszcze zostało miejsce na kilka(!) gier. Jeszcze spotyka się napęd dyskietek w starszych komputerach, ale generalnie odeszły do lamusa, głównie ze względu na skromną pojemność a także sporą awaryjność.

Designer Thomas O'Connor wymyślił zastosowanie dla zalegających jeszcze tu i ówdzie plastikowych dyskietek: szybka i pojemna pamięć z interfejsem USB w oldschoolowej obudowie. Zdaje się, że nikt tego jeszcze nie produkuje, to tylko koncepcja, ale łatwa do zrealizowania.

Taki kolorowy kwadrat może w dobie olbrzymich kieszonkowych pamięci przypominać o korzeniach, bardzo chętnie postawiłbym sobie takie kilka dyskietkowych gigabajtów na biurku.

Źródło: DVICE

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.