"Winda" od Google, która zabierze Cię w wycieczkę dookoła świata (wideo)

Liquid Galaxy to niezależny projekt inżynierów Google. Urządzenie zostało wyposażone w 8 ekranów LCD oraz sprzężone z komputerem i Google Earth umożliwiając wirtualną podróż dookoła świata, na lądzie, pod wodą i w powietrzu. Efekt jest bardzo ciekawy.

"Winda" od Google, która zabierze Cię w wycieczkę dookoła świata (wideo)
Marek Maruszczak

Liquid Galaxy to niezależny projekt inżynierów Google. Urządzenie zostało wyposażone w 8 ekranów LCD oraz sprzężone z komputerem i Google Earth umożliwiając wirtualną podróż dookoła świata, na lądzie, pod wodą i w powietrzu. Efekt jest bardzo ciekawy.

Andrzej z Vbety pisał już o projekcie Liquid Galaxy, jednak tym razem nie musimy ograniczać się do poruszania po powierzchni ziemi i możemy wreszcie zobaczyć to szumnie zapowiadane „symulowane środowisko 3D”.

Na powyższym nagraniu widać, że zwiedzający oglądają jedynie trójwymiarowe modele budynków i innych elementów krajobrazu. Jednak wcześniejszy film pokazuje, że możliwe jest zdecydowanie dokładniejsze odwzorowanie otoczenia. Być może na razie tylko w większych miastach, ale prace nad projektem wciąż trwają.

Co ciekawe projekt jest realizowany w ramach 20% czasu pracy, który osoby zatrudnione w Google mogą poświęcić na własne pomysły. Oby tak dalej, może doczekamy się wersji Liquid Galaxy bez łączeń pomiędzy ekranami?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.