Wirtualna Polska kupiła farmę fotowoltaiczną za ponad 12 mln złotych. Wiemy, do czego będzie wykorzystywana
Wirtualna Polska Holding posiada już dwie farmy fotowoltaiczne, które pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Farma usytuowana na Dolnym Śląsku pokryje zapotrzebowanie na 50 proc. energii zużywanej przez serwerownię WP.
Od dzisiaj Wirtualna Polska Holding posiada już dwie farmy fotowoltaiczne. Po tym jak w kwietniu firma uruchomiła pierwszą, testową farmę na dachu serwerowni, dzisiaj sfinalizowała transakcję zakupu dużej farmy na Dolnym Śląsku. Ma ponad 5 hektarów powierzchni i moc 3 megawatów. To oznacza, że zielona energia niemal w połowie pokrywa już zapotrzebowanie na zasilanie serwerowni WP.
To element projektu "WP Naturalnie". Wirtualna Polska nie tylko korzysta z zielonej energii, ale także produkuje ją. Jest to istotne, ponieważ Polska to kraj, w którym energetyka produkuje wiele zanieczyszczeń. W naszym kraju, aby dostarczyć moc 3 megawatów, trzeba w ciągu każdej godziny spalić 2,5 tony węgla. We Francji emisja CO2 do atmosfery byłaby pięciokrotnie mniejsza. Stąd przechodzenie na zieloną stronę w naszym kraju daje większą ulgę dla środowiska niż gdziekolwiek indziej w UE.
Za finalizację projektu odpowiada Tomasz Iwański holdingowy lider projektu zerowej emisyjności i Adam Rogaliński, pełniący od 3 tygodni nową rolę VP Corporate Development WPH. Prywatne przedsiębiorstwa stawiające na zieloną energię mogą własnymi siłami odmienić sytuację klimatyczną w Polsce. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną jest nie tylko ekologiczna, ale także opłacalna.