WiTricity oferuje bezprzewodowe zasilanie urządzeń (wideo)

WiTricity oferuje bezprzewodowe zasilanie urządzeń (wideo)

tesla
tesla
Marcin Krzewicki
12.12.2009 10:45, aktualizacja: 14.03.2022 09:26

Korporacja WiTricity pracuje nad zrealizowaniem projektu "energetycznego drzewka". Projekt zapoczątkował w XIX wieku serbski naukowiec Nikola Tesla.

Korporacja WiTricity pracuje nad zrealizowaniem projektu "energetycznego drzewka". Projekt zapoczątkował w XIX wieku serbski naukowiec Nikola Tesla.

Przed opisem nowego produktu kilka słów o wynalazcy technologii bezprzewodowego przesyłania energii elektrycznej.

Nikola Tesla
Nikola Tesla

Nikola Tesla urodził się w 1856 roku w Smiljanie, zmarł 7 stycznia 1943 roku w Nowym Jorku. Opracował podstawy generowania i przesyłu prądu przemiennego, które są stosowane do dzisiaj na całym świecie.

witricity
witricity

Nowa technologia dopracowywana przez WiTricity jest obecnie zdolna do przenoszenia mocy w sposób bezprzewodowy za pomocą rezonansu magnetycznego na obszarze kilku metrów. Pierwsze urządzenie oferujące zasilanie urządzeń bez użycia przewodów powinno być dostępne pod koniec 2010 roku.

Urządzenie będzie korzystało z pasma częstotliwości od 300 kHz do 20 MHz. Słabe pole magnetyczne nadajnika energetycznego nie będzie wpływać na działanie innych urządzeń bezprzewodowych, zgodne ze standardami IEEE, ale wciąż pozostaje kilka nierozstrzygniętych kwestii w zakresie ochrony zdrowia.

Na pewno słyszeliście o podobnych koncepcjach i projektach. Ich zrealizowanie wymagało czasu. Osobiście jestem bardzo zadowolony z zapowiedzi nowego produktu i czekam z niecierpliwością na pierwsze testy. Ciekawi mnie ile czasu zajmie producentom wszelkiego rodzaju elektroniki dostosowanie swoich urządzeń do nowego typu zasilania. Oczywiście lepiej poczekać, aż wszystko będzie dopracowane na ostatni guzik, aby uniknąć przypadkowych porażeń lub przepięć.

W materiale wideo proponuję dwa filmy. Pierwszy ukazuje krótką historie geniszua Nikoli Tesli. Drugi zobrazuje Wam działanie drzewa "Tesla".

źródło: greenoptimistic

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)