Wykrywacz ukrytych kamer pomoże w walce z podglądaczami

Choć istnieją wyspecjalizowane firmy pomagające w wykrywaniu kamer i podsłuchów, obawy o nagrywanie naszych poczynań możemy rozwiać sami. Jak? Pomoże w tym poręczny gadżet.

SpyFinder
SpyFinder
Łukasz Michalik

07.10.2011 | aktual.: 11.03.2022 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć istnieją wyspecjalizowane firmy pomagające w wykrywaniu kamer i podsłuchów, obawy o nagrywanie naszych poczynań możemy rozwiać sami. Jak? Pomoże w tym poręczny gadżet.

Miniaturowy sprzęt pozwalający na rejestrację obrazu i dźwięku kilkadziesiąt lat temu był dostępny tylko dla nielicznych. Rozwój technologii sprawia jednak, że możliwości zarezerwowane dawniej jedynie dla szpiegów stają się powszechnie dostępne.

Najprostsze miniaturowe kamery, transmitujące bezprzewodowo na niewielkie odległości dźwięk i obraz, można kupić już za kilkaset złotych, a sprzęt o zadowalających parametrach jest niewiele droższy. Jak w takiej sytuacji bronić się przed inwigilacją? Jednym z rozwiązań jest niewielki gadżet o sugestywnej nazwie SpyFinder.

Jak działa to urządzenie? Wystarczy je uruchomić, a następnie rozejrzeć się po okolicy, patrząc przez wizjer SpyFindera. Obiektywy będą wówczas świecić jasnym, czerwonym światłem. Na poniższym filmie widać, jak SpyFinder radzi sobie nawet z bardzo małymi kamerami.

Hidden camera detector

Gwarancja, że nie występujemy w ukrytej kamerze, jest zatem dostępna dla każdego. Urządzenie kosztujące 99 dolarów kanadyjskich (około 310 złotych) można zamówić na stronie producenta.

Źródło: DviceTechnabobSpytronic

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.