Wynalazca Ethereum odleciał. Chce zastąpić kobiety sztucznymi macicami

Vitalik Buterin, współzałożyciel i twórca Ethereum, "znalazł sposób" na rozwiązanie problemu różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. Jego zdaniem może pomóc zastąpienie kobiet syntetycznymi macicami.

Wynalazca Ethereum odleciał. Chce zastąpić kobiety sztucznymi macicami
Źródło zdjęć: © Getty Images | David Paul Morris
Konrad Siwik

Miliarderzy z Elonem Muskiem i Jeffem Bezosem na czele nie mają najmniejszych zahamowań przed dzieleniem się w mediach społecznościowych swoimi utopijnymi wizjami mającymi rozwiązać największe problemy współczesnego świata. Do ich grona bez wątpienia można zaliczyć również Vitalika Buterina, czyli twórcę Ethereum, na którym obecnie hulają mainstreamowe NFT.

Elon Musk niedawno zainicjował na Twitterze dyskusję na temat załamania populacji ludzkości. "Powinniśmy być znacznie bardziej zaniepokojeni załamaniem się populacji" – napisał samozwańczy "utopijny anarchista".

W odpowiedziach od razu pojawiły się spekulacje, że winni mogą być karierowicze, którzy zamiast płodzić dzieci, poświęcają swój czas na pracę. Kolejny problem stanowią koszty utrzymania dzieci oraz sam proces ich powstawania. "Powinniśmy inwestować w technologię, dzięki której posiadanie dzieci będzie znacznie szybsze/łatwiejsze/tańsze/bardziej dostępne" – napisał jeden z twitterowiczów, proponując syntetyczne macice.

To nie do końca przypadło go gustu niektórym użytkownikom serwisu, którzy twierdzą, że jest to okropny pomysł. W jego obronie stanął jednak Vitalik Buterin. Jego zdaniem syntetyczne macice nie tylko ułatwią robienie dzieci, ale również mogą rozwiązać problem zróżnicowania wynagrodzenia za pracę ze względu na płeć.

"Dysproporcje w sukcesie ekonomicznym między mężczyznami i kobietami są znacznie większe, gdy w grę wchodzi małżeństwo i dzieci. Syntetyczne macice usunęłyby duży ciężar związany z ciążą, znacznie zmniejszając nierówności" – napisał 27-letni miliarder, czym obudził gniew feministek.

Kobiety przekonywały, że biologiczna ciąża nie jest główną barierą dla równości płci. Zamiast tego winą obarczały wysokie koszty wychowania dzieci, ograniczone wsparcie rządowe i powszechny seksizm. Niektóre wskazywały na pozytywne aspekty ciąży lub sugerowały, że Buterin jest oderwany od rzeczywistości.

ethereumciążatwitter

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (89)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.