Xiaomi Mi Band 6 może otrzymać szereg nowych funkcji

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak

26.01.2021 11:14, aktual.: 09.03.2022 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli wierzyć plotkom, które pojawiły się w sieci, to nowa opaska Xiaomi Mi Band 6 może otrzymać nową, ważną funkcję i szereg mniejszych usprawnień. Niestety jeśli by się to potwierdziło, to cena urządzenia może pójść znacząco w górę.

W zagranicznych mediach pojawił się informacje o tym, że Xiaomi Mi Band 6 może zostać wyposażona w pulsoksymetr, czyli czujnik mierzący nasycenie krwi tlenem. Mierzenie saturacji jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych funkcji, ponieważ stanowi ważny miernik stanu zdrowia. Jednak miernik wpłynąłby również na cenę urządzenia.

Jak na razie w pulsoksymetry wyposażone są głównie najdroższe smartwatche i zegarki sportowe dostępne na rynku. Jednym z nich jest np. Apple Watch 6, którego działanie sprawdzał Marcin Watemborski.

Jaka jest szansa, że Mi Band 6 dostanie taką funkcję? Ciężko to na razie ocenić, ale opaski Xiaomi są dostępne w stosunkowo niskich cenach, a trudno spodziewać się, że po dodaniu pulsokrymetru wciąż pozostaną w tym samym pułapie cenowym.

Jednak to nie koniec nowości, jakie miałyby się pojawić w nowej opasce. Dziennikarze Logger dotarli do informacji, że nowy Mi Band miałby oferować tracker GPS czy integrację z asystenetem głosowym Amazona - Alexą. Nie zabraknąć ma także mniejszych usprawnień, jak np. rozszerzenia listy kategorii ćwiczeń. Dziennikarze sugerują także, że Mi Band 6 ma zyskać podobne funkcje, co opaski Fitbit oraz większy ekran

Oczywiście potwierdzenie otrzymamy dopiero wraz z oficjalnymi informacjami od Xiaomi. Na razie nie wiadomo, nawet kiedy Mi Band 6 miałby pojawić się na rynku, ale jeśli ma mieć podobny harmonogram, co poprzednik, to jest szansa, że w Chinach dostępny będzie na przełomie lipca i sierpnia 2021.

Przypominamy, że już Mi Band 5 wprowadził szereg innowacji, których nie było w poprzednich modelach opaski, więc Xiaomi może wysoko mierzyć.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)