Xiaomi Mi Box S może dostać wkrótce następcę. Przesłanki o premierze Mi TV Stick

Xiaomi Mi Box S może dostać wkrótce następcę. Przesłanki o premierze Mi TV Stick
Źródło zdjęć: © Xiaomi
Jan Domański

21.04.2020 10:52, aktual.: 09.03.2022 08:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku przystawek smart TV jest wielu chińskich małych producentów, ale niewiele urządzeń zyskało duży globalny sukces. Jednym z najpopularniejszych jest Xiaomi Mi Box S. Według nieoficjalnych informacji, firma szykuje kolejny podobny produkt.

Zarówno Amazon ze swoim Fire TV Stick jak i nieco Nvidia w tańszej wersji Shiled Android TV 2019 nie są małymi skrzynkami do postawienia przy telewizorze jak dekoder czy odtwarzacz płyt. Nvidia postawiła na niewielki sprzęt umieszczany w niewidocznym miejscu razem z kablami, a Amazon stworzył stick PC wpinany bezpośrednio do HDMI telewizora, więc zazwyczaj też będzie ukryty przed wzrokiem amatorów smart TV.

Nie tylko Xioami Mi Box S, Mi TV Stick uzupełni ofertę

Według grafiki, która miała wyciec z zasobów Xiaomi, firma wkrótce zaprezentuje podobny do innych rozwiązań tego typu stick, który ma przemienić dowolny telewizor z wolnym HDMI w multimedialne nowoczesne urządzenie. Dokument opublikowany na Twitterze przez Sudhanshu Ambhore’a na podstawie jego chińskiego źródła, nie wygląda na wyciek jakiejś prezentacji dla mediów, jest wykonany bardzo prosto. Jeśli jest prawdziwy, to na szybko zrobiona wewnętrznie prezentacja.

Nie dowiemy się z niego wiele na temat zbliżającego się urządzenia. Xiaomi Mi TV Stick został umieszczony w rubryce opisującej maj, więc zapewne wtedy jest przewidziany jego debiut. Nie wiadomo, czy miałby się pojawić jedynie w Azji, czy globalnie, ale autor wpisu sugeruje, że to kalendarz premier przygotowany dla Europy.

Poza zdjęciem i miesiącem nie mamy w zasadzie nic. Zagadką jest też specyfikacja urządzenia, w tym zastosowany system, a także cena. Choć patrząc na dotychczasowe dokonania Xiaomi, raczej pewny jest Android TV i niewygórowane pieniądze jak na możliwości urządzenia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)