Z czego zrobiono tę tygrysią skórę?

Z tej odległości wygląda jak skóra ściągnięta z grzbietu gigantycznego tygrysa. Jestem przekonany, że za nic nie zgadniecie, z czego tak naprawdę została wykonana.

Z czego zrobiono tę tygrysią skórę?
Grzegorz Nowak

10.11.2011 | aktual.: 11.03.2022 09:48

Z tej odległości wygląda jak skóra ściągnięta z grzbietu gigantycznego tygrysa. Jestem przekonany, że za nic nie zgadniecie, z czego tak naprawdę została wykonana.

Czasem można odnieść wrażenie, że artyści tworzący sztukę nowoczesną próbują być oryginalni na siłę, mimo to udaje im się nieraz zaskoczyć czymś pomysłowym. Na Gadżetomanii pokazywaliśmy takie przykłady - przypomnijcie sobie, jak wyglądają grafiki stworzone przez bakterie albo połączenie sztuki i przerażających robotów.

Obraz

Tygrysia skóra to dzieło znanego chińskiego artysty Xu Binga. Wzór przypominający paski na skórze dzikiego kota został zrobiony z tysięcy papierosów ułożonych w odpowiedni sposób. To już trzecie dzieło tego artysty, które związane jest z papierosami, a cała seria nosi nazwę Tobacco Project.

Ważący niemal 200 kg dywanik jest obecnie wystawiony w Virginia Museum of Fine Arts i będzie można go tam oglądać do 4 grudnia. Potem zostanie przeniesiony do Aldrich Contemporary Art Museum w Ridgefield, w stanie Connecticut.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]

Źródło: technabob.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.