Zamiast myszki komputerowej... balon? [wideo]

Naukowcy z japońskiego Uniwersytetu w Osace zaprezentowali niedawno niecodzienne urządzenie wejścia. Sygnały wysyłane są do komputera za pomocą ściskania i uderzania balonu. Do czego można wykorzystać taki wynalazek?

Zamiast myszki komputerowej... balon? [wideo]
Grzegorz Nowak

Naukowcy z japońskiego Uniwersytetu w Osace zaprezentowali niedawno niecodzienne urządzenie wejścia. Sygnały wysyłane są do komputera za pomocą ściskania i uderzania balonu. Do czego można wykorzystać taki wynalazek?

Japończycy przodują w wymyślaniu gadżetów, które chyba nie przyszłyby do głowy naukowcom z innych krajów. Wystarczy, że przypomnicie sobie urządzenie do całowania online albo przerażającego dentystycznego robota. Teraz przychodzi czas na balonowy kontroler.

Wewnątrz zwykłego balonu, jaki można kupić w każdym kiosku, został umieszczony czujnik ciśnieniowy oraz mikrofon. Dzięki nim możliwe jest rozpoznawanie nacisku użytkownika na balon i dźwięków wydawanych przez skórę dotykającą powierzchni balona. Urządzenie z łatwością odczytuje, w jaki sposób użytkownik je traktuje (ściska, dotyka czy uderza).

Twórcy wynalazku mają nadzieję, że ułatwi on cyfrową komunikację. Dzięki niemu będzie można "przytulić" kogoś w trakcie internetowej rozmowy. Dodatkowo w przyszłości system będzie działał dwustronnie - pojawi się też urządzenie do odbierania bodźców wysyłanych przez jednego z użytkowników. Poniżej możecie zobaczyć prezentację wynalazku.

Balloon Input Device #DigInfo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.