Zasuwaj po browar piwobocie! [wideo]

robot
robot
Marcin Krzewicki

09.07.2010 19:00, aktual.: 11.03.2022 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Automatyzacja i robotyka ma wyręczać człowieka w wielu czynnościach. Na przykład "piwobot" może przywozić wybrany browar na każde nasze zawołanie.

Automatyzacja i robotyka ma wyręczać człowieka w wielu czynnościach. Na przykład "piwobot" może przywozić wybrany browar na każde nasze zawołanie.

Mechaniczny roznosiciel piwa, według autorów projektu, jest propozycją dla zapracowanych osób, które nie mają nawet chwili, aby opuścić stanowisko pracy żeby odpocząć. Niby w pracy nie powinno się spożywać alkoholu, ale tę kwestię na razie zostawmy w spokoju.

Obsługa robota odbywa się w bardzo przyjazny sposób dla tych, którzy nie odrywają się od komputera. Poprzez specjalnie zaprojektowanie oprogramowanie można zwyczajnie "przeciągnąć" markę ulubionego piwa wprost do wirtualnego koszyka. Następnie wybieramy miejsce, do którego robot ma przywieźć złocisty napój. Po zatwierdzeniu wszystkich operacji wszystkie dane przesyłane są drogą bezprzewodowo do mechanicznego roznosiciela. Ten wówczas pędzi do lodówki, wyciąga wszystkie piwa, które zamówiono i roznosi je wprost do określonych wcześniej przez użytkownika miejsc. Robot zwieńcza swoje dzieło i samodzielnie otwiera piwo, po czym wręcza je do rąk zamawiającego.

Oglądając film można zauważyć, że wszystkie operacje robota pokazane są w przyspieszonym tempie, więc nie ma co liczyć na ekspresową obsługę. Trudno jest powiedzieć, czy robot-barman będzie funkcjonował w innej lokalizacji niż ta, w której został sfilmowany. Moim zdaniem do pełni szczęścia wystarczy kupić tej pomocnej maszynie miesięczny bilet autobusowy i wgrać lokacje wszystkich sklepów monopolowych w mieście. I czego więcej od życia chcieć?

PR2 Robot Fetches Beer from the Refrigerator

Źródło: geekologie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także