Zegarek Nintendo GameBoy, retro gadżet wciąż na topie

Zegarki już od jakiegoś czasu przestały służyć do odmierzania czasu, a stały się symbolem statusu społecznego lub sposobem wyrażania osobowości. Gdybyś tylko odważył się pokazać swojego wewnętrznego geeka, to czy założyłbyś zegarek Nintendo GameBoy?

Fot. gadgetlite.com
Fot. gadgetlite.com
Kamil Nowotnik

01.06.2012 | aktual.: 10.03.2022 14:15

Zegarki już od jakiegoś czasu przestały służyć do odmierzania czasu, a stały się symbolem statusu społecznego lub sposobem wyrażania osobowości. Gdybyś tylko odważył się pokazać swojego wewnętrznego geeka, to czy założyłbyś zegarek Nintendo GameBoy?

Jakiś czas temu, jeszcze w latach 90. Nintendo wypuściło na rynek serię zegarków, które wyglądem przypominały popularne GameBoye. Taka miniaturka, choć nie służyła do grania, wyposażona była w przyciski start i select, D-pada oraz klasyczne guziki A i B. Estetyka i wykonanie czasomierza to rzecz gustu, ale muszę przyznać, że ja bym tego na rękę nie założył nawet za dopłatą.

Właściciel takiego cacka postanowił sprawdzić, ile może kosztować taka zabawka i wystawił zegarek na aukcję na eBayu. Cena końcowa wyniosła blisko 350 dolarów, co jest niezłym wynikiem, skoro jest to raczej pamiątka dla fana marki (zupełnie jak kultowy Miś), a nie urządzenie do wskazywania czasu, przecież większość z nas nie rusza się z domu bez telefonu. Co jednak mają zrobić fani, którzy na podobną okazję się nie załapali?

Fot. technabob.com
Fot. technabob.com

Myślę, że obudowę można w łatwy sposób wyprodukować na drukarce 3D i tylko odrobinę martwić się, że gigant z branży elektronicznej pozwie nas za naruszenie ich praw patentowych.

Źródło: gadgetlite.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.