Zełenski pokazał swój komputer. Z czego korzysta na co dzień?

Zełenski pokazał swój komputer. Z czego korzysta na co dzień?
24.07.2022 11:11
Prezydent Ukrainy korzysta ze sprzętu od firmy Apple
Prezydent Ukrainy korzysta ze sprzętu od firmy Apple
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2022 Anadolu Agency

Zdjęcia, które zamieścił w sieci prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski pozwalają zobaczyć, z jakiego sprzętu korzysta polityk. W przeciwieństwie do Władimira Putina Zełenski stawia na nowoczesny komputer Apple i system operacyjny macOS.

Na początku lutego pokazywaliśmy sprzęt, z jakiego najprawdopodobniej korzysta prezydent Rosji, Władimir Putin. Komputer ze starym systemem Windows i pożółkłe telefony można było zauważyć podczas orędzia wygłaszanego przez Putina do narodu. Okazało się, że polityk korzysta ze starej wersji Windowsa, zdaniem wielu - Windowsa XP lub Windowsa 7, co może mieć związek z kwestiami bezpieczeństwa. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Prezydent Ukrainy korzysta z MacBook'a Air

Najnowsze zdjęcia opublikowane przez Wołodymyra Zełenskiego w serwisie społecznościowym Instagram pozwalają zauważyć, z jakiego sprzętu korzysta prezydent Ukrainy. Jest to jeden z najpopularniejszych komputerów Apple - MacBook Air z systemem operacyjnym macOS. Nie wiadomo, czy Zełenski używa go tylko do określonych zadań, czy jest to "podstawowy" sprzęt polityka.

Na zamieszczonych zdjęciach widać, że MacBook Air posłużył prezydentowi Ukrainy do rozmowy z członkami zespołu Imagine Dragons. Spotkanie zostało przeprowadzone za pośrednictwem Zoom'a, czyli cieszącego się sporą popularnością oprogramowania do wideokonferencji. Trudno wyobrazić sobie w podobnej sytuacji Władimira Putina, który zazwyczaj przeprowadza spotkania przy kilkumetrowym stole z dala od nowoczesnych technologii.

MacBook Air w zależności od wersji z czipem M1 lub czipem M2 kosztuje odpowiednio od 5799 zł i od 6999 zł wzwyż. Te dwa modele różnią się między sobą kilkoma cechami, w tym zastosowanym wyświetlaczem i jego przekątną, rozmiarem zunifikowanej pamięci RAM, wykorzystaną kamerą czy masą.

ZOBACZ TAKŻE: Pod Saharą kryje się ogromny zbiornik wody. Jest jak siedem Bałtyków

Karolina Modzelewska, dziennikarka Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie