Zenek już na VOD. TVP jak najwięksi: wypuszcza swoje hity szybko do sieci

Zenek już na VOD. TVP jak najwięksi: wypuszcza swoje hity szybko do sieci

Zenek już na VOD. TVP jak najwięksi: wypuszcza swoje hity szybko do sieci
Adam Bednarek
12.04.2020 09:07, aktualizacja: 09.03.2022 08:21

Koronawirus popsuł plany wydawnicze dystrybutorom, dlatego hitowe produkcje bardzo szybko lądują w internecie. Telewizja Polska również dostosowała się do nowych realiów i film "Zenek" już można legalnie obejrzeć w sieci. Gdzie i za ile?

"Zenek", czyli filmowa historia Zenka Martyniuka, zebrał raczej kiepskie oceny - choć zapewne spora część wystawionych krytycznych recenzji mogła pochodzić od osób, które filmu nawet nie widziały. Jeżeli chcecie się przekonać, czy "Zenek" jest tak zły, jak o nim mówią, już możecie zrobić to legalnie w sieci.

Film dostępny jest na VOD TVP. Cena? 23 zł przy płatności online. Całkiem sporo, biorąc pod uwagę fakt, że za nagrodzonego Oscarem "Parasite" w dniu internetowej premiery trzeba było zapłacić… 12,90 zł.

Owszem, "Zenek" to film z lutego, więc jest trochę nowszy - a jeszcze świeższa "Sala Samobójców: Hejter" kosztuje nawet więcej - ale cena i tak jest mimo wszystko lekkim zaskoczeniem.

Serwisy VOD korzystają na tym, że kina są zamknięte, więc nowości bardzo szybko możemy oglądać w sieci - więcej o obecnej sytuacji w branży filmowej pisał Jakub Krawczyński. Czy "Zenek" wykorzysta ten trend, czy cena odstraszy widzów, którzy z jednej strony zobaczyliby obraz (nie trzeba być fanem disco-polo, choćby z ciekawości, jak reżyserowi udało się opisać to niewątpliwe zjawisko), ale z drugiej - nie za ponad 20 zł. Wydaje mi się jednak, że TVP trochę przesadziło z ceną.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)