Zielone Ogrodzenie. Grupa Azoty tworzy ekologiczny płot

Zielone Ogrodzenie. Grupa Azoty tworzy ekologiczny płot

Winobluszcz pięciolistkowy
Winobluszcz pięciolistkowy
Źródło zdjęć: © Pixabay
27.08.2021 12:50, aktualizacja: 08.03.2022 13:51

Grupa Azoty zainwestuje w Zielone Ogrodzenie. Zamieni tym samym klasyczny płot w ekologiczną zieloną ścianę, która będzie pochłaniać tony dwutlenku węgla.

Duże firmy coraz częściej włączają się w walkę z zanieczyszczeniem środowiska. Wynika to z rosnącej świadomości obywateli, ale także z troski o otoczenie. W związku z tym Grupa Azoty postanowiła stworzyć Zielone Ogrodzenie wokół nieruchomości w Tarnowie.

Grupa Azoty zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w akcję sadzenia Zielonego Ogrodzenia. Wystartuje ona 31 sierpnia 2021 roku o godzinie 14:00 w Tarnowie przy ulicy Chemicznej. Celem akcji będzie nasadzenie dużego winobluszczu. Wszyscy ochotnicy otrzymają niezbędne narzędzia i będą mogli przyczynić się do stworzenia ogrodzenia, które ma przynieść korzyści wszystkim. W końcu jego celem jest oczyszczenie atmosfery z zanieczyszczeń.

Winobluszcz pięciolistkowy, który ma stanowić część ogrodzenia wokół tarnowskich zakładów Grupy Azoty, to roślina bardzo wydajna w absorbcji dwutlenku węgla. Przyjmuje się, że ta roślina, zajmując zaledwie pół metra kwadratowego gruntu może wytworzyć 2600 metrów kwadratowych listowia. Podobną powierzchnią dysponuje na przykład siedem lip, których średnica korony wynosi 10 metrów. Nawet stuletni buk posiada mniejszą powierzchnię liści - w tym przypadku mówimy o około 1600 metrów kwadratowych.

- Oprócz projektów stricte technologicznych nakierunkowanych na redukcję emisji CO2, w Grupie Azoty inicjujemy również akcje takie jak "Zielone Ogrodzenie", które mają bezpośrednie przełożenie na najbliższe otoczenie naszej spółki. Przykładamy bardzo dużo uwagi do działań prośrodowiskowych, dlatego już teraz mogę zapowiedzieć, że w najbliższym czasie planujemy kolejne projekty nastawione na ochronę środowiska i jednocześnie zazielenienie terenów Grupy Azoty - komentuje Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)