Zielone Ogrodzenie. Grupa Azoty tworzy ekologiczny płot

Grupa Azoty zainwestuje w Zielone Ogrodzenie. Zamieni tym samym klasyczny płot w ekologiczną zieloną ścianę, która będzie pochłaniać tony dwutlenku węgla.

Winobluszcz pięciolistkowy
Winobluszcz pięciolistkowy
Źródło zdjęć: © Pixabay

Duże firmy coraz częściej włączają się w walkę z zanieczyszczeniem środowiska. Wynika to z rosnącej świadomości obywateli, ale także z troski o otoczenie. W związku z tym Grupa Azoty postanowiła stworzyć Zielone Ogrodzenie wokół nieruchomości w Tarnowie.

Grupa Azoty zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w akcję sadzenia Zielonego Ogrodzenia. Wystartuje ona 31 sierpnia 2021 roku o godzinie 14:00 w Tarnowie przy ulicy Chemicznej. Celem akcji będzie nasadzenie dużego winobluszczu. Wszyscy ochotnicy otrzymają niezbędne narzędzia i będą mogli przyczynić się do stworzenia ogrodzenia, które ma przynieść korzyści wszystkim. W końcu jego celem jest oczyszczenie atmosfery z zanieczyszczeń.

Winobluszcz pięciolistkowy, który ma stanowić część ogrodzenia wokół tarnowskich zakładów Grupy Azoty, to roślina bardzo wydajna w absorbcji dwutlenku węgla. Przyjmuje się, że ta roślina, zajmując zaledwie pół metra kwadratowego gruntu może wytworzyć 2600 metrów kwadratowych listowia. Podobną powierzchnią dysponuje na przykład siedem lip, których średnica korony wynosi 10 metrów. Nawet stuletni buk posiada mniejszą powierzchnię liści - w tym przypadku mówimy o około 1600 metrów kwadratowych.

- Oprócz projektów stricte technologicznych nakierunkowanych na redukcję emisji CO2, w Grupie Azoty inicjujemy również akcje takie jak "Zielone Ogrodzenie", które mają bezpośrednie przełożenie na najbliższe otoczenie naszej spółki. Przykładamy bardzo dużo uwagi do działań prośrodowiskowych, dlatego już teraz mogę zapowiedzieć, że w najbliższym czasie planujemy kolejne projekty nastawione na ochronę środowiska i jednocześnie zazielenienie terenów Grupy Azoty - komentuje Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.