Zobacz, jak serwisy komputerowe naprawiają laptopy. I nie rób tego w domu!

Jeden z wortali poświęconych naprawom laptopów postanowił podzielić się wiedzą o standardach stosowanych przez serwisy komputerowe. Niektóre metody wydają się dość kontrowersyjne. Zobacz, za co klienci płacą po kilkaset złotych!

Naprawa metodą
Naprawa metodą
Łukasz Michalik

Jeden z wortali poświęconych naprawom laptopów postanowił podzielić się wiedzą o standardach stosowanych przez serwisy komputerowe. Niektóre metody wydają się dość kontrowersyjne. Zobacz, za co klienci płacą po kilkaset złotych!

Jak podaje serwis NaprawaLaptopow.com.pl, znaczny odsetek awarii laptopów dotyczy uszkodzonych połączeń BGA. Jest to metoda łączenia układów scalonych z płytkami drukowanymi, w której wyprowadzenia w postaci nóżek zastąpiono odpowiednio rozmieszczonymi kulkami cyny.

Według serwisów komputerowych naprawa takiego połączenia wyceniana jest zazwyczaj na kilkaset złotych, co w kontekście zepsutego sprzętu o wielokrotnie większej wartości nie wydaje się sumą wygórowaną.

W praktyce cena nie ma wiele wspólnego z nakładem pracy i stosowanymi podczas naprawy technologiami. Zdaniem wielu serwisantów wystarczy podgrzać uszkodzony układ, aby laptop zaczął prawidłowo działać. I zazwyczaj działa – od kilku godzin do kilku tygodni.

Uwaga! Przedstawione tu „naprawy” mogą spowodować nieodwracalne szkody i nie powinny być stosowane. To tylko dobry przykład złego przykładu ;).

Piekarnik

Suszarka

How to fix Nvidia 8600m gs chip graphic card (temporary)

Nie pozwól mu zmarznąć!

HP Pavilion dv6000 black screen with 3 beeps

Palnik i talerz aluminiowy

Opalarka

Repairing HP Pavilion Notebook's nVidia GPU issue

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (20)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.