Zraszacze ogrodowe do 200 zł

Zraszacze ogrodowe do 200 zł

Włączony zraszacz ogrodowy nie tylko podlewa, ale również zdobi nasz ogród
Włączony zraszacz ogrodowy nie tylko podlewa, ale również zdobi nasz ogród
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/rvbox
Tomasz Karkuć
05.09.2017 07:20, aktualizacja: 09.03.2022 10:55

Dobrej jakości zraszacz ogrodowy kosztuje od 100 do 200 zł. W sklepach znajdziecie różne rodzaje zraszaczy ogrodowych do 200 zł, a wybór właściwego sprzętu wcale nie będzie łatwy. Chyba że zapoznacie się z naszym artykułem, w którym rozbieramy zraszacze ogrodowe do 200 zł na czynniki pierwsze.

Zraszacze obrotowe do 200 zł

W cenie poniżej 200 zł warto kupić zraszacz bijakowy, który zalicza się do zraszaczy obrotowych. Tańsze zraszacze bijakowe, nazywane też zraszaczami pulsacyjnymi lub impulsowymi, są zwykle wykonane z kiepskiej jakości plastiku i rzadko wytrzymują w ogrodzie dłużej niż jeden sezon.

Tymczasem ogrodowe zraszacze bijakowe powyżej 100 zł mają metalową głowicę oraz wahadło, które napędza pracę urządzenia i sprawia, że może się ono obracać nawet o 360 stopni. Jedynie ich podstawa jest zwykle wykonana z tworzywa sztucznego, jednak nie ma to większego wpływu na pracę i wytrzymałość zraszaczy.

Nam wpadł w oko zwłaszcza ten zraszacz pulsacyjny, który jest w okazyjnej cenie i powinien służyć w waszym ogrodzie całymi latami:

Za mniej niż 200 zł możecie równie dobrze kupić zraszacz turbinowy, który też zalicza się do zraszaczy obrotowych, a to ze względu na ruchomą głowicę. Zraszacze turbinowe poniżej 200 zł są bardzo elastyczne, jeśli chodzi o zakres obrotów, który można ustawić nawet na jedyne 20 stopni. Oczywiście każdy ogrodowy zraszacz turbinowy z tej półki cenowej może wykonywać też pełne obroty.

Sprawdziliśmy, jakie zraszacze turbinowe są obecnie warte kupienia i najbardziej spodobał nam się ten:

Zraszacze wahadłowe (oscylacyjne) do 200 zł

Jeśli zależy wam na podlewaniu dużych ogrodów, możecie przeznaczyć nieco ponad 100 zł na zraszacz wahadłowy. Za taką kwotę dostaniecie zraszacz oscylacyjny, który podleje za was działkę o powierzchni przekraczającej nawet 300 mkw.

Wahadłowe zraszacze do ogrodu w tej kategorii cenowej mają zwykle wiele trybów nawadniania, dzięki czemu można dostosować ich pracę do rodzaju i wymagań podlewanych roślin.

Według nas najlepszym zraszaczem ogrodowym do 200 zł, jeśli chodzi o urządzenia działające wahadłowo, jest ten model:

Zraszacz wahadłowy wybierzcie wtedy, gdy zależy wam na zwiększeniu zasięgu podlewania ogrodu. Dobry zraszacz wahadłowy może skierować strumień wody nawet 20 metrów od punktu, w którym go ustawicie.

Zraszacze wynurzalne do 200 zł

Mało który tani zraszacz wynurzalny jest godny polecenia. Tak naprawdę wysokiej jakości zraszacze wynurzalne do ogrodu kosztują od około 100 zł w górę.

Montaż zraszaczy wynurzanych to skomplikowane zadanie wymagające przekopania ogrodu, które najlepiej zlecić specjalistycznej firmie. Dlatego nie ma sensu oszczędzać na tych urządzeniach, bo tańsze zraszacze wynurzalne mogą się szybko popsuć i dojdzie konieczność ich wymiany, co jeszcze bardziej odbije się na waszym budżecie.

Jeśli chcecie kupić solidny zraszacz wynurzalny do 200 zł, to ten model na pewno spełni wasze oczekiwania:

Zraszacze wynurzalne nazywają się tak dlatego, że przez większość czasu są schowane w ziemi, a na wierzch wysuwają się tylko na czas podlewania ogrodu. Za mniej niż 200 zł dostaniecie sprzęt z regulowanym zasięgiem wyrzutu, który może wynosić nawet 8 metrów.

Kupując wynurzalny zraszacz ogrodowy poniżej 200 zł zwracajcie też uwagę, czy ma on zainstalowany zawór odwadniający. Dzięki temu nie zamarznie przez zimę.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)