Zraszacze ogrodowe do 100 zł

Zraszacze ogrodowe do 100 zł

Zraszacz to gwarancja solidnie nawodnionego ogrodu i dobrej zabawy dla dzieci
Zraszacz to gwarancja solidnie nawodnionego ogrodu i dobrej zabawy dla dzieci
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/FamVeld
Tomasz Karkuć
21.07.2017 10:12, aktualizacja: 09.03.2022 11:03

Już za mniej niż 100 zł możemy kupić porządny zraszacz do naszego ogrodu. Zraszacze w tej cenie różnią się pomiędzy sobą sposobem nawadniania, który może być obrotowy, wahadłowy lub po prostu wielofunkcyjny. Sprawdźcie 5 zraszaczy ogrodowych do 100 zł, które według nas są najlepsze do podlewania roślin.

Zraszacz ogrodowy Gardena Classic Boogie

Gardena Classic Boogie to jedyny w tym zestawieniu wielofunkcyjny zraszacz ogrodowy do 100 zł. Zraszacz ogrodowy marki Gardena ma sześć różnych funkcji nawadniających, takich jak:

  • koło;
  • półkole;
  • kwadrat;
  • prostokąt;
  • elipsa;
  • strumień punktowy.

Nazwy pięciu pierwszych funkcji odnoszą się oczywiście do kształtu działki, do podlewania którego dostosowany jest zraszacz ogrodowy Gardena Classic Boogie. Funkcja „strumień punktowy” daje z kolei możliwość ustawienia zraszacza w taki sposób, aby podlewał tylko jedno miejsce w naszym ogrodzie. O wyborze danej opcji w przypadku zraszacza ogrodowego Gardena decyduje jedynie ruch pokrętła.

Dużym plusem zraszacza do ogrodu Gardena Classic Boogie jest też jego podstawa, która przylega do podłoża o wiele lepiej niż w innych urządzeniach tego typu. Zraszacz został bowiem wyposażony w dodatkowe bolce, które wkłada się w otwory umieszczone po bokach podstawy, a następnie wbija w ziemię.

Zraszacz ogrodowy Kärcher RS 130/3

Kärcher RS 130/3 to obrotowy zraszacz ogrodowy za mniej niż 100 zł. Zraszacz marki Kärcher jest w stanie podlać ogród o maksymalnej powierzchni 113 mkw. Jak na urządzenie tej klasy to naprawdę dobry wynik. Ponadto w ciągu godziny pracy ten zraszacz ogrodowy jest w stanie przetworzyć 16 litrów wody.

Model Kärcher RS 130/3 powinni wybrać przede wszystkim ci działkowcy, którzy nie chcą niszczyć swojego trawnika poprzez wbijanie w ziemię podstawy zraszacza. Powód? Zraszacz ogrodowy marki Kärcher został wyposażony w szeroką, płaską podstawę, która gwarantuje mu stabilną pozycję bez konieczności robienia dziury w glebie.

Zraszacz ogrodowy Verve

Nie każdy zraszacz ogrodowy wykonany z plastiku jest nietrwały i podatny na uszkodzenia. Przykładem zraszacza do ogrodu o solidnej konstrukcji z tworzywa sztucznego jest urządzenie marki Verve.

Trzeba przyznać, że firma Verve wypuściła na rynek ciekawy, wahadłowy zraszacz ogrodowy do 100 zł. Słowo „wahadłowy” oznacza, że zraszacz składa się z podłużnej, obrotowej dyszy, która dzięki specjalnym otworom może nawadniać ogród o sporej powierzchni w kształcie prostokąta. Zraszacz ogrodowy od Verve nadaje się nie tylko do podlewania trawnika, ale również warzyw, krzewów z owocami i kwiatów.

Zraszacz ogrodowy Claber 8695

Claber 8695 to niezwykle solidny zraszacz ogrodowy do 100 zł. Jest on niemal w całości wykonany z aluminium, co znacznie podnosi jego wytrzymałość. Głównym problemem wielu zraszaczy do ogrodu są ich niewielkie rozmiary, przez co trudno je zauważyć, i nietrwała, plastikowa konstrukcja, która od razu pęka, gdy np. nadepniemy na zraszacz. Tego rodzaju problemy nie dotyczą zraszacza ogrodowego marki Claber, gdyż jego jedno ramię ma aż 80 cm długości, co czyni urządzenie widocznym nawet z daleka.

Zraszacz Claber 8695 może podlać ogród o maksymalnej powierzchni 119 mkw. Z kolei maksymalna odległość nawadniania ogrodu w przypadku tego zraszacza wynosi 6 metrów.

Zraszacz ogrodowy YATO YT-8958

Akcesorium YT-8958 od firmy YATO to zraszacz ogrodowy na statywie poniżej 100 zł. Dzięki statywowi ten zraszacz ogrodowy ma większy zasięg działania i może zostać bardziej precyzyjnie nakierowany na konkretne miejsce w naszym ogrodzie. Dodatkowym atutem zraszacza YATO YT-8958 jest regulacja wysokości statywu, która pozwala zwiększyć skuteczność tego urządzenia.

O tym, że YATO YT-8958 jest wszechstronnym zraszaczem ogrodowym, świadczy też możliwość wyregulowania kąta, pod jakim głowica sprzętu będzie się obracać. Kąt pracy zraszacza ogrodowego od firmy YATO można ustawić na wartość z przedziału 45-360 stopni.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)