Zwiedzanie Szczecina hulajnogą elektryczną. Jakie miejsca warto odwiedzić?
Szczecin to jedno z wielu polskich miast, po którym można wygodnie przemieszczać się hulajnogami elektrycznymi. Stanowią one świetną alternatywę dla samochodu, roweru, środków komunikacji publicznej, a także własnych nóg, z której równie chętnie korzystają stali mieszkańcy miasta, co goszczący tu turyści. Hulajnogi elektryczne dobrze sprawdzają się także do zwiedzania miasta – pozwalają bowiem szybko i sprawnie przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami i odwiedzić jeszcze więcej ciekawych miejsc, których zdecydowanie nie brakuje na terenie Szczecina.
Szczecińskie hulajnogi elektryczne. Kto może je wypożyczyć i dlaczego warto to zrobić podczas urlopu?
Hulajnogi podbiły serca mieszkańców polskich miast. Są ekologiczne, łatwo dostępne i wygodne. Ponadto, aby z nich korzystać, nie ma potrzeby kupowania pojazdu na własność – wiele polskich miast, w tym Szczecin, oferuje bowiem możliwość wypożyczenia hulajnogi w zamian za niewielką opłatę. To świetny sposób na przemieszczanie się po mieście dla mieszkańców, a także doskonały środek transportu dla turystów, którzy chcą lepiej poznawać miasto, przemieszczając się po nim w ekologiczny i ekonomiczny sposób.
Na terenie Szczecina działa obecnie kilka firm, które udostępniają użytkownikom swoje hulajnogi. Aby z nich skorzystać, wystarczy pobrać na swój smartfon aplikację mobilną danego dostawcy i dopełnić wymaganych formalności. Zanim skorzystamy z hulajnogi, warto uważnie zapoznać się z warunkami wypożyczenia, cennikiem i zasadami zwrotu, które mogą różnić się w zależności od oferty firmy, którą wybierzemy.
Z dobrodziejstw hulajnóg elektrycznych w Szczecinie mogą korzystać zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści. Dla tych drugich równie proste, co wypożyczenie hulajnogi miejskiej, będzie zarezerwowanie zakwaterowania w Szczecinie – Nocowanie.pl to ogólnopolski portal turystyczny, który pozwala na zapoznanie się z aktualnie dostępnymi w mieście ofertami noclegów i zabukowanie wybranej opcji bez wychodzenia z domu.
Jakie miejsca w Szczecinie warto odwiedzić?
Hulajnogi elektryczne to świetny sposób na przemieszczanie się po mieście. Dzięki nim nie tylko ominiemy korki, ale także szybko dotrzemy do praktycznie każdego zakątka na mapie miasta. Spośród punktów, które warto odwiedzić na terenie Szczecina, z pewnością warto wymienić Jasne Błonia im. Papieża Jana Pawła II. To uwielbiane zarówno przez miejscowych, jak i przyjezdnych miejsce miejskiego wypoczynku i rekreacji, które cieszy się szczególnym zainteresowaniem w sezonie wiosenno-letnim. Można tu spacerować, odpoczywać na ławeczce, a także uprawiać sport na świeżym powietrzu.
Podczas urlopu w Szczecinie nie sposób nie zawitać także na Zamku Książąt Pomorskich. To przepiękna, renesansowa budowla położona na wzgórzu nad Odrą oraz jeden z najważniejszych zabytków całego Pomorza Zachodniego. Wizyta w jego wnętrzach pozwala poznać bliżej burzliwą historię nie tylko samego zamku, ale całego Szczecina, zobaczyć Celę Czarownic z replikami narzędzi tortur, a także Kryptę Gryfitów, w której złożone są szczątki władców dawnego Księstwa Pomorskiego. Z Tarasu Książęcego można natomiast podziwiać bajeczną panoramę Szczecina.
Na równie piękne widoki można liczyć, wybierając się na Wały Chrobrego – jeden z najpiękniejszych tarasów widokowych w całej Europie. Ich łączna długość wynosi 500 metrów. Z Wałów można podziwiać panoramę Odry oraz port w Szczecinie. Podczas spaceru można zobaczyć także gmach Muzeum Narodowego oraz stojącą przed nim rzeźbę Herkulesa walczącego z Centaurem. U stóp Wałów znajduje się natomiast fontanna z figurami przedstawiającymi Jana z Kolna i Jana Wyszaka – dwóch legendarnych żeglarzy. Według legendy, Ameryka nie została wcale odkryta przez Krzysztofa Kolumba, lecz przez polskiego żeglarza Jana z Kolna.
Nie każdy turysta także wie, że Szczecin słynie także z przepięknie kwitnących w kwietniu i maju magnolii, na które można się natknąć w wielu zakątkach miasta. Na jego terenie rośnie obecnie ponad 150 drzew magnoliowych, lecz ich liczba z roku na rok się zwiększa. Największa szczecińska magnolia liczy sobie 8 metrów wysokości i znajduje się w Parku Żeromskiego.