Zwyciężczyni maratonu zdyskwalifikowana za używanie iPoda

Po tym jak w sieci ukazały się zdjęcia Jennifer Goebel (zwyciężczyni maratonu w Milwaukee) z iPodem, odebrano jej nagrodę, a jej wynik skreślono z oficjalnej listy. Wygląda na to, ze muzyka także może stanowić nielegalny doping.

Zwyciężczyni maratonu zdyskwalifikowana za używanie iPoda
Marek Maruszczak

14.10.2009 | aktual.: 14.03.2022 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po tym jak w sieci ukazały się zdjęcia Jennifer Goebel (zwyciężczyni maratonu w Milwaukee) z iPodem, odebrano jej nagrodę, a jej wynik skreślono z oficjalnej listy. Wygląda na to, ze muzyka także może stanowić nielegalny doping.

Jennifer Goebel wygrała maraton na 26,2 mili. Nie cieszyła się jednak zwycięstwem zbyt długo. Kiedy tylko w sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące, że podczas biegu słuchała muzyki, została zdyskwalifikowana.

Obraz

Według zasad ustanowionych przez USA Track and Field, żaden biegacz startujący w zawodach organizowanych przez tę organizację lub ubiegający się o nagrodę pieniężną nie może używać podczas biegu urządzeń elektronicznych (inni mogą).

Jak widać przepisy są egzekwowane bardzo restrykcyjnie. Nie jest to decyzja, z którą należy się kłócić po fakcie, jednak nie dziwię się rozżaleniu biegaczki. Trudno uznać iPoda za urządzenie w fizyczny sposób wpływające na poprawienie wyników podczas biegu.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Jennifer zajęła pierwsze miejsce dopiero po dyskwalifikacji biegaczki, która podczas zawodów przyjęła butelkę z wodą od przyjaciela zamiast wziąć ją z autoryzowanego punktu.

Być może USATF patrzy w przyszłość obawiając się, że przegapi moment, w którym będziemy mogli pobrać z internetu aplikacje dające nadludzkie możliwości jedynie dzięki słuchaniu określonych dźwięków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.