10 najciekawszych projektów głośników

Myśląc o głośnikach większość z nas wyobraża sobie tradycyjne urządzenia, który można kupić w pierwszym lepszym sklepie komputerowym lub ze sprzętem RTV. Poniższe zestawienie pokazuje głośniki, które łamią utarte stereotypy zarówno, jeżeli chodzi o wygląd jak i wykorzystywane technologie.

10 najciekawszych projektów głośników
Marek Maruszczak

27.02.2009 | aktual.: 15.03.2022 08:33

Myśląc o głośnikach większość z nas wyobraża sobie tradycyjne urządzenia, który można kupić w pierwszym lepszym sklepie komputerowym lub ze sprzętem RTV. Poniższe zestawienie pokazuje głośniki, które łamią utarte stereotypy zarówno, jeżeli chodzi o wygląd jak i wykorzystywane technologie.

Soundflo - latający głośnik

Obraz

Soundflo to głośnik umieszczony w balonie wypełnionym helem. Urządzenie korzysta z modułu Bluetooth. Lekkie materiały umożliwiają mu swobodne unoszenie się w powietrzu. „Zwiewny” wygląd pasuje do możliwości. Dodatkowo autorami tego projektu są Polacy Dominik Chojnacki oraz Marta Lewicka.

Gramo

Obraz

Głośniki, które widzicie na zdjęciu nie mają wbrew pozorom nic wspólnego z lampą. W tym przypadku należy się sugerować nazwą. Inspirowany gramofonem design nie jest jedyną mocną stroną głośników Gramo. Panele słoneczne, z których zbudowane są ich ścianki sprawiają, że głośniki są nie tylko ekologiczne, ale także bardzo mobilne. Autorem projektu jest Pekka Salokannel.

Sound Bucket – całe wiadro muzyki

Obraz

Ran Amitai zaprojektował głośnik, który idealnie nadaje się do zabrania na plażę. Dzięki silikonowej powłoce gadżet jest wodoodporny, a design całości dobrze komponuje się z nadmorskim otoczeniem.

Cure – muzykoterapia

Obraz

Chung-Lin Lin przy projektowaniu tych głośników inspirował się formą tabletki. Przesłanie jest jasne, muzyka leczy. Nie można temu zaprzeczyć. Dodatkowo projekt bardzo ładnie się prezentuje. Uwagę może zwracać fakt, że dźwięk wydobywający się z głośnika zanim trafi do naszych uszu zostaje odbity pod kątem od przeźroczystej ściany gadżetu.

Exflowde – makieta muzyki

Obraz

Sunghyun Kyung zaprojektował bardzo interesujące urządzenie. Wszyscy znamy wizualizacje, które często towarzyszą odtwarzanej na komputerze muzyce. Exflowde przenosi je z ekranów komputerów do świata rzeczywistego.

Obraz

Szereg wypustek z kolorowymi diodami na szczycie został pokryty elastyczną powłoką. W trakcie słuchania muzyki można obserwować interesujący spektakl – połączenie „muzycznego kształtowania terenu” z pokazem świetlnym.

On-Time

Obraz

Gadżet, którego projektantem jest Pedro Gomes łączy zegarek, bransoletkę, pager, oraz zestaw słuchawkowy. Może z pagerem trochę przesadziłem. On-Time po prostu powiadomi nas wibracjami o nadchodzącym połączeniu telefonicznym.

Growing Sound

Obraz

Mój osobisty faworyt tego zestawienia. Połączenie prostoty z bardzo ciekawym pomysłem. Głośniki przypominają minimalistyczny bluszcz wijący się po ścianach pokoju. Odrobina natury w nowoczesnym wydaniu. Autorem projektu jest Minho Choi.

Sound Eggs

Obraz

Pomimo swojej nazwy te bezprzewodowe głośniki bardziej przypominają mi wańki – wstańki połączone z pojemnikami na przyprawy. Abstrahując od trafności nazewnictwa głośniki będą ciekawą alternatywą dla tradycyjnego nagłośnienia. Zostały zaprojektowane przez Ilshata Garipova.

Pile & Sound

Obraz

Zaprojektowane przez Moisesa Hernandeza głośniki inspirowane „artystycznie” ułożonymi kamieniami prezentują się bardzo elegancko. Będą świetnym dopełnieniem odpowiedniego wnętrza.

Soundshelf

Obraz

Kolejny polski projekt. Autorzy to Witek Stefaniak i Anielka Zdanowicz. Więcej o muzycznej półce przeczytacie w tekście Osk4ra.

Źródło: Yanko Design

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.