1300000 paneli słonecznych dostarczy energię dla 12800 domów

Firmy Enbridge Inc. oraz First Solar ogłosiły, że doszły do porozumienia w realizacji projektu Sarina Solar, który ma być zrealizowany w Kanadzie. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie zdolności wytwarzania energii elektrycznej przez farmę paneli słonecznych.

elektrownia
elektrownia
Marcin Krzewicki

16.12.2009 | aktual.: 14.03.2022 09:21

Firmy Enbridge Inc. oraz First Solar ogłosiły, że doszły do porozumienia w realizacji projektu Sarina Solar, który ma być zrealizowany w Kanadzie. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie zdolności wytwarzania energii elektrycznej przez farmę paneli słonecznych.

Obecna wydajność ekologicznej elektrowni wynosi 20 MW. Jej rozbudowa ma przynieść zysk energetyczny aż do 80 MW. Koszt przyszłej modernizacji wyniesie w przybliżeniu 300 milionów dolarów. Efektem wprowadzenia zmian będzie możliwość zasilania przez elektrownię 12800 gospodarstw domowych.

W projekcie przewiduje się instalację kolejnych 1 300 000 cienkich paneli słonecznych, które dostarczy firma First Solar. Inwestycja w odnawialne źródła energii pozwoli zredukować emisję CO2 do atmosfery o 39000 ton każdego roku.

Sarina Solar Projekt zajmie łączną powierzchnię 240 akrów, co w przybliżeniu stanowi 971245 m². Planowana roczna produkcja energii powinna wynieść około 120 milionów kWh.

Uważam, że rozwój ekologicznych technologi wykorzystywanych do konwertowania energii bardzo dobrze wpłynie nawet nie tyle na środowisko, co na nas konsumentów. Duże zróżnicowanie elektrowni słonecznych, wiatrowych oraz morskich powinno przynieść odwilż cenową i redukcje starych zakładów. Pomimo optymistycznego nastawienia zastanawiam się czy sytuacja nie będzie wyglądała odwrotnie z racji wprowadzania na rynek hybrydowych i elektrycznych pojazdów. Wkrótce nadejdzie czas, w którym światowa gospodarka porzuci pola naftowe i zwróci się ku energii elektrycznej. Zobaczymy co ten przewrót ze sobą przyniesie.

źródło: ecofriend

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.