Owca Dolly jednak żyje?

Naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham podali ostatnio bardzo interesującą wiadomość. Zostało potwierdzone, że projekt Dolly (pierwsza sklonowana na świecie owca - jeśli ktoś nie pamięta) wcale nie został zakończony w 2003 roku.

Dolly
Dolly
Jakub Tabaczewski

Naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham podali ostatnio bardzo interesującą wiadomość. Zostało potwierdzone, że projekt Dolly (pierwsza sklonowana na świecie owca - jeśli ktoś nie pamięta) wcale nie został zakończony w 2003 roku.

Czy oznacza to, że owieczka Dolly nadal żyje? I tak, i nie. Pomimo faktu, że oryginalny klon został faktycznie uśpiony w 2003 z powodu poważnych problemów zdrowotnych, to 4 kolejne klony Dolly mają się bardzo dobrze!

Profesor Keith Campbell z Uniwersytetu w Nottingham w 2006 roku odmroził tkankę gruczołu sutkowego (tego samego, z którego została sklonowana oryginalna Dolly). Do niedawna cały eksperyment był owiany tajemnicą.

Najważniejszy w tym wszystkim jest jednak fakt, że kolejne klony Dolly mają się dużo lepiej niż pierwsza sklonowana owca. Jak widać, naukowcy uczyli się na swoich błędach i tym razem wyhodowali jednostki pozbawione wad genetycznych, które miał oryginał. Jak myślicie, czy w związku z tym wydarzeniem jesteśmy o krok bliżej do ery powszechnego klonowania ludzi?

Źródło: gizmodo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.