Masz taki kwiatek w szufladzie pralki? Sprawdź, jaką ma funkcję

Domowe sprzęty kryją wiele sekretów, nad którymi na co dzień się nie zastanawiamy. Jednym z nich jest znajdujący się w pralce charakterystyczny symbol kwiatka. Co oznacza i skąd się tam wziął?

Do czego służy kwiatek w szufladzie pralki?
Do czego służy kwiatek w szufladzie pralki?
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

Domowe sprzęty pełne są zagadek, które nie zawsze jesteśmy świadomi. Pralka, urządzenie znajome i często używane, kryje w sobie kilka takich niespodzianek. W codziennym pędzie rzadko kiedy zatrzymujemy się, by zastanowić się nad wszystkimi funkcjami i symbolami, jakie oferują nasze urządzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Symbol kwiatka w pralce

Jednym z zagadkowych elementów, które można znaleźć w pralce, jest symbol kwiatka w jednej z jej przegródek. Dla wielu użytkowników pozostaje on tajemnicą. Jego obecność na pralce nie jest przypadkowa.

Odwołuje się do pojęcia miękkości i delikatności, jakie kojarzą się z płynem do zmiękczania tkanin. W rzeczywistości znak kwiatka pochodzi od kwiatu bawełny, co ma silną symbolikę związaną z lekkością i delikatnością materiałów.

Przegródki w pralce - do czego służą?

Wspomniane wcześniej przegródki w pralce są nie tylko funkcjonalne, ale i ważne dla efektywnego prania. Każda z nich ma swoje przeznaczenie: od proszku do prania wstępnego w przegrodzie oznaczonej cyfrą I, po detergenty do prania zasadniczego w przegrodzie II. Symbol kwiatka z kolei oznacza miejsce na płyn do płukania.

Dodatkowe płukanie jest wyborem, który zależy od indywidualnych preferencji użytkowników pralki. Nie każdy uważa, że dodatek płynu do płukania jest konieczny, choć jego zastosowanie z pewnością wpływa na delikatność ubrań. Decydując się na ten dodatek, pamiętajmy o jego delikatnym działaniu oraz o potrzebach naszej skóry, która może różnie reagować na dodatkowe chemikalia w odzieży.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.