Stół z 25 000 klocków LEGO

Meble domowe można co prawda konstruować z drewna, ale przecież to takie banalne. Nie lepiej ułożyć sobie stolik z 25 000 klocków LEGO?

Stół z 25 000 klocków LEGO
Szymon Adamus

18.06.2010 07:00

Meble domowe można co prawda konstruować z drewna, ale przecież to takie banalne. Nie lepiej ułożyć sobie stolik z 25 000 klocków LEGO?

Widoczna na zdjęciu konstrukcja to dzieło projektantów Mario Minale i Kuniko Maeda. Wygląd stolika nie jest przypadkowy. Jest to klockowa replika projektu kredensu duńskiego architekta i projektanta mebli Gerrit Rietvelda.

[cytat/Klocki LEGO są idealnym, współczesnym materiałem do takiej konstrukcji ponieważ są dostępne dla każdego - powiedział Mario Minale. Projekt jest prosty, ale bazuje na skomplikowanej formie i produkcji.

Obraz

Prace nad tym dziełem trwały dwa miesiące. Przed połączeniem pierwszych klocków autorzy spędzili dziesiątki godzin przed ekranami komputerów. Sama budowa trwała trzy tygodnie. Oprócz ogromnej ilości jednokolorowych klocków użytych do zbudowania stołu, wrażenie robi też fakt, że mebel jest w pełni funkcjonalny. Szuflady otwierają się tak jak powinny, a blatu można używać jak w każdym, innym biurku. Autorzy stworzą pięć takich stolików i sprzedadzą je przez stronę droog.

Obraz

Cena nie została jeszcze ustalona, ale coś czuję, że niska nie będzie.

Źródło: DesignBoom, Doog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.