Najlepsze motywy dla Firefoxa [TOP 20]

Od dłuższego czasu Mozilla pozwala zmieniać motywy dla Firefoxa. Oprócz standardowych skórek użytkownicy mają do dyspozycji tak zwane minimotywy (personas). Które dodatki warto zainstalować?

Firefox (Fot. Flickr/nan palmero/Lic. CC by)
Firefox (Fot. Flickr/nan palmero/Lic. CC by)
Przemysław Muszyński

Od dłuższego czasu Mozilla pozwala zmieniać motywy dla Firefoxa. Oprócz standardowych skórek użytkownicy mają do dyspozycji tak zwane minimotywy (personas). Które dodatki warto zainstalować?

Minimotywy, czyli personas

Obraz

Różowy to kolor mający wielu miłośników (czy raczej: miłośniczek), ale jednocześnie bardzo trudny do wykorzystania i dość agresywny. Minimotyw Flower Pattern nie razi jednak oczu i wygląda naturalnie.

Umieszczenie personas jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć link i wybrać przycisk Użyj tego minimotywu.

To neutralny i naturalny, a jednocześnie nienachalny minimotyw dla Firefoxa. Dobrze oddaje naturę przeglądarki, a przy tym wygląda ładniej niż domyślny motyw przeglądarki.

Powiedzmy sobie szczerze: wszystko, co zawiera kotki jest lepsze (zasada ta obejmuje nie tylko motywy dla Firefoxa) :P.

W tym wypadku jest to bardzo ładny kotek, w dodatku mający taką kolorystykę sierści, która nie razi nadając przyjemny, neutralny kolor przeglądarce.

Skoro już o depresji mowa: bardzo ładnym motywem jest także ten zawierający Kłapouchego z disneyowskiej wersji Kubusia Puchatka. Jest czysty, nienachalny i estetyczny.

Tym razem motyw kwiatu wiśni, popularny w sztuce azjatyckiej. Ponownie mamy do czynienia z jasnym, nienachalnym i nieco ascetycznym stylem. Dzięki temu ikony nie gubią się w natłoku ozdobników.

Zieleń, błękit i naturalne kolory słonecznego dnia w górach. Czyli coś, co pozwala choć na sekundę zapomnieć, że tkwi się przed komputerem.

Wadą tej skórki jest niestety duża ilość błękitu z lewej strony ekranu. Zlewa się on bardzo ze znajdującymi się tam ikonami. Motyw przypomina trochę stylistyką

Tym razem po lewej stronie znajdują się szare kamienie, błękit natomiast przeniesiono na prawą, dzięki czemu poprawia się czytelność.

Prócz tego ta skórka ma wszystkie zalety posiadane przez inne krajobrazowe motywy dla Firefoxa: naturalność i neutralność.

Była mowa o motywach dziewczęcych, teraz czas na coś dla facetów. Szybki samochód, metaliczne, nieco zimne barwy i szybkość to coś, co przyciąga wzrok. Bardzo ładny motyw dla prawdziwego mężczyzny.

Słoneczne niebo i chmury. Mają one nieco metaliczne zabarwienie. Ponownie widok jest bardzo czysty, nie przeszkadza w pracy.

Czyli piękny pas jesiennych dyni :D. Naturalna, złota czerwień w połączeniu z zielenią tworzy bardzo ładną kompozycję. Dodatkowo wyraźnie na jej tle widać wszystkie przyciski przeglądarki.

Kojarzy się z jesienią w jej złotym, przyjemnym, a nie deszczowym wydaniu. Szkoda, że nie wszystkie motywy dla Firefoxa są tak udane.Klasyczne motywy dla Firefoxa[/h3]

Obraz

Ciemne motywy dla Firefoxa zwykle nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. NASA Night Launch, przedstawiający nocne wystrzelenie promu kosmicznego, należy do wyjątków.

Stanowi świetną kompozycję czerni i bieli. Doskonale wygląda zwłaszcza na czarnych wyświetlaczach i notebookach. Szkoda, że nie istnieją

Tym razem kompozycja czerni z błękitem. Bardzo zimna, by nie powiedzieć: zimowa. Zawiera w sobie pewną nutkę elegancji, dzięki czemu można polecić ją na służbowy laptop.

Ponownie styl utrzymany w dość ciemnej (choć już nieco bardziej wyrazistej i pogodniejszej) kolorystyce. Tym razem widzimy chłodne, laserowe światło kojarzące się z muzyką elektroniczną.

To bardzo znana skórka dla przeglądarki. Chromifox nawiązuje swoim wyglądem oczywiście do Google Chrome. Niestety zmiana nie jest doskonała.

Nadal pozostaje wiele różnic, na przykład rozkład przycisków, które odróżniają oba programy. Chromifoxowi brakuje minimalizmu jego oryginalnej wersji.

Tym razem jasny, biało-niebieski (ponownie bardzo zimowy) motyw. Jego zaletą jest biel i przejrzystość, wadą: trochę zbyt ostentacyjny, główny obrazek z pingwinami. Jednak świetnie pasuje do białych monitorów.

Jasna zieleń to bardzo dobry kolor. Nie męczy wzroku, tworzy za to przyjemne wrażenie świeżości, kojarzy się z wiosną. Szkoda, że motywy dla Firefoxa rzadko ją wykorzystują. Ecology jest jednym z nielicznych.

Pomijając jego wymowę motyw jest bardzo estetyczny, wygodny i nieabsorbujący. W porównaniu do wielu nadmiernie agresywnych ma same zalety. Gdyby tylko usunąć to ogromne logo...

Metaliczne grafiki obfitują w całą gamę kolorów, począwszy od połyskującej czerni, przez srebrzystą szarość na bieli kończąc. Tego typu motywy dla Firefoxa rzadko na szczęście są ciemne, a do tego zwykle zachowują przejrzystość. Black Steel ma wszystkie te zalety.

Szczerze mówiąc nie jest to coś, co umieściłbym w swojej przeglądarce. Jednak część osób lubi tego typu szare i nieco przerażające swoją sterylnością motywy. Mi osobiście kojarzy się z biurami ZUS-u ;).

Jeśli jednak ktoś szuka czegoś totalnie wypranego z ostatnich śladów emocji i humanizmu, to jest to doskonała skórka dla niego :P.

Zasadniczo różowy jest bardzo złym kolorem. Jednak w tym wypadku mamy kolor dość naturalny, przyćmiony lekką, herbacianą nutką. Dzięki temu nie jest zbyt agresywny.

Różowe motywy dla Firefoxa zwykle parzą oczy samą swoją obecnością. Ten natomiast jest całkiem niezły, a przy tym bardzo estetyczny.

Złoto i czerwień mają swoich zwolenników. Dla mnie ich ostentacyjność świadczy o złym guście, jednak ten styl ma w sobie coś, na co warto zwrócić uwagę. Rzadko zdarzają się udane motywy dla Firefoxa wykorzystujące tę stylistykę.

Z jakich motywów i minimotywów dla Firefoxa korzystacie? Wrzucajcie linki w komentarzach :).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.