Piękna, polarna serwerownia Facebooka. To tu przechowywane są nasze dane

Ten artykuł ma 2 strony:

 
 

9.

Zepsute twarde dyski są starannie niszczone w celu ochrony prywatności użytkowników.

10.

— Największe wyzwanie? Dojazd do pracy samochodem, gdy na zewnątrz jest -30 stopni Celsjusza — Emilie De Clercq.

Zobacz również: Wiedźmin 3: 5 rzeczy, których o nim nie wiesz

11.

Serwerownię uruchomiono w 2013 roku. Był to pierwszy tego typu obiekt Facebooka zlokalizowany poza Stanami Zjednoczonymi.

12.

— To wszystko jest bardzo piękne. To jak wielki i doskonale zorganizowany mechanizm, gdzie wszystko działa koncertowo i pozwala mieszkańcom całej planety komunikować się i wymieniać treściami w niesamowicie efektywny sposób — Joel Kjellgren.

13.

Zewnętrzny wygląd budynku ma odzwierciedlać jego innowacyjne wnętrze.

14.

— Praca w tym miejscu wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. To bardzo ważny obiekt dla naszych użytkowników — mówi zatrudniony w Luleå Joakim Karlson.

15.

— To ważne, by ludzie wiedzieli, że nic nie opuszcza terenu obiektu, a ich dane są bezpieczne. Stare twarde dyski są niszczone — Christer Jonsson.

16.

— To bardzo ważna praca i jestem dumna z zaufania, jakim mnie obdarzono i powierzonej mi odpowiedzialności — Linnéa Svallfor.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rozrywka:

Jony Ive - recenzja biografii. Arcykapłan Cupertino, guru sekty designu Na szczycie Notre Dame. Wirtualny Paryż z Assassin's Creed: Unity kontra rzeczywistość Metro-2. Tajny system komunikacji pod Moskwą Kto mi dał skrzydła? Najważniejsze symulatory lotu XX wieku Steve Jobs: co wiesz o założycielu Apple’a? Fanboje odpowiadają na co najmniej 80 proc.! Najlepsze książki science fiction. Niezbędnik nie tylko dla wielbicieli gatunku 10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? 10 najciekawszych wynalazków MacGyvera: jak zbudować coś z niczego? Miecz świetlny. Wszystko o eleganckiej broni na bardziej cywilizowane czasy Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Billy Mitchell: pierwszy człowiek, który ukończył "Pac-Mana" Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Steampunk po polsku: mechanika i para zamiast elektryczności Wiedzę o broni palnej czerpiesz z filmów i gier? W takim razie nie wiesz niczego Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Magiczny stół: fragment morskiego brzegu na środku pokoju Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała YouTube Heroes, czyli o tym, jak YouTube strzela sobie w stopę, a nas nie powinno to obchodzić 20 lat Lary Croft. Jak Tomb Raider zmienił świat? Najbardziej niesamowite miejsce widziane z Kosmosu? Polskie pola pod Lublinem! 20 lat Lary Croft. Dlaczego Tomb Raider był grą przełomową? Wraca moda na planszówki – ranking najpopularniejszych gier Jest już „Twardowsky 2.0”! Tomasz Bagiński powraca w piekielnie dobrym stylu. Chcę tego więcej! Przenośne odtwarzacze muzyki: jaki wybrać? Od najprostszych modeli po sprzęt dla koneserów