Boneco S450: nawilżacz zadba o powietrze bez kurzu i bakterii

Jakość powietrza w domu można znacząco zwiększyć w naprawdę prosty sposób. Boneco S450 nawilży je, ogrzeje i oczyści z bakterii. Jaką wydajność i kulturę pracy ma zapewnić?

  1. W jaki sposób działa nawilżacz Boneco?
  2. Jaką pojemność ma jego zbiornik na wodę?
  3. Jaką maksymalną wydajność oferuje?
  4. Jaką ilość energii pobiera podczas pracy?

Przyjazny design i energooszczędna praca

Degradacja jakości powietrza na zewnątrz wpływa także na jego właściwości w budynkach, oddziałując na komfort i zdrowie pracowników bądź domowników. Problem jest często dostrzegany dopiero gdy zaczyna dotyczyć najmłodszych, osób dotkniętych alergią lub chorobami układu oddechowego. Tymczasem można mu przeciwdziałać w naprawdę prosty sposób.

Rozwiązaniem jest nawilżacz powietrza, wśród których wyróżnia się wydajny model S450 szwajcarskiej marki Boneco. Estetycznie zaprojektowane urządzenie o szaro-białej kolorystyce przypomina nieco dysk NAS, do którego upodabnia go forma i czytelny wyświetlacz na froncie. Jego wymiary to 355 × 240 × 334 mm, a waga wynosi 4,5 kg.

W jego górnej części znalazł się pojemnik na olejki zapachowe lub neutralizator zapachów, a wewnątrz wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 7 litrów. Jej aktualny poziom jest widoczny przez okienko pojemnika. Zasilanie jest pobierane wprost z gniazdka sieciowego i w zależności od trybu pracy wynosi 160, 360 lub 480 W.

Jedno urządzenie na całe mieszkanie

Nawilżacz parowy 450S może pracować z maksymalną wydajnością 550 g/h, co pozwala mu skutecznie zadbać o powierzchnię 60 m² lub 150 m³. Przy pomocy przycisków pod wyświetlaczem można określić tryb i intensywność jest pracy na poziom od 30 do 70 proc. lub działanie ciągłe (3 ustawienia wydajności). Natężenie hałasu mieści się w zakresie od 30 do 45 dB.

Boneco S450 emituje parę o temperaturze ciała, podczas wrzenia pozbawiając ją jednocześnie bakterii i drobnoustrojów. Nie wykorzystuje do tego filtrów, posiłkując się wyłącznie przeciwmineralną wkładką ograniczającą konieczność odkamieniania urządzenia. O konieczności odwapnienia lub uzupełnienia zbiornika z wodą informuje stosowny komunikat na wyświetlaczu.

Model 450S wyposażono również w funkcję planowanego uruchamiania i wyłączania regulatorem czasowym. Jego ekran automatycznie wygasza się w porze nocnej, a przypadku niskiego wody w pojemniku natychmiast zaprzestaje pracy. Stan nawilżenia powietrza można sprawdzić pojedynczym przyciskiem także gdy urządzenie jest wyłączone.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Czysty i zdrowy dom według Boneco

O poprawie jakości powietrza w domu warto pomyśleć zawczasu, w prosty sposób zwiększając swój komfort pracy i wypoczynku. Już jeden nawilżacz Boneco S450 poradzi sobie z powierzchnią większości mieszkań, w krótkim czasie regulując wilgotność i klarowność powietrza. Nie zawodzi także w kwestii energooszczędności i kultury pracy.

Zastrzeżenia mogą mieć jedynie najwięksi entuzjaści Internetu Rzeczy, oczekujący od urządzenia także łączności bezprzewodowej oraz możliwości konfiguracji i obsługi przy pomocy urządzeń mobilnych. Brak tych funkcjonalności ma rekompensować konkurencyjna cena Boneco S450, wynosząca obecnie 1129 zł.

Źródło: materiały prasowe, Boneco

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polski rynek:

Obudowa na dyski Icy Dock MB174U3S-4SB. Tani sposób na dodatkowe miejsce na dane Domowy serwer niewielkim kosztem: 3 budżetowe obudowy NAS Zewnętrzny dysk SSD Adata SE730: militarne normy odporności i efektowny wygląd Manta LED9500S Emperor: 50-calowy smart TV w rekordowo niskiej cenie Dobra wiadomość dla palaczy. W Polsce debiutują nowe modele podgrzewaczy tytoniu IQOS Budżetowe dyski SSD dla wymagających Lodówki side-by-side do 5500 zł Dyson V8 Absolute: poręczny odkurzacz nie tylko dla alergików Samsung QLED QE75Q8CAM Curved: flagowy telewizor serii QLED Q8C Fractal Design Focus G i Focus G mini: nowa seria budżetowych obudów Fractal Design Celsius S36 i S24: jeszcze wydajniejsze chłodzenie procesorów cieczą Mikser do 100 zł - propozycje