Wentylator Dyson Pure Cool zadba o nasze zdrowie. Chłodzi i usuwa z powietrza bakterie

Dyson Pure Cool
Dyson Pure Cool
Źródło zdjęć: © Dyson Pure Cool
Łukasz Michalik

19.06.2018 10:51, aktual.: 09.03.2022 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy twój pies najchętniej przeleżałby cały dzień na zimnych płytkach w łazience, a asfalt na parkingu konsystencją przypomina roztopioną mozzarellę, to znak, że pora pomyśleć o sprzęcie, który pomoże w przetrwaniu upałów. Co wybrać? Ciekawą propozycją jest wentylator Dyson Pure Cool.

Sprzęt AGD marki Dyson to zazwyczaj górna półka domowego wyposażenia, łącząca wysoką funkcjonalność, ciekawe technologie i niebanalny wygląd. Nie inaczej jest w przypadku wentylatora Dyson Pure Cool, choć słowo „wentylator” może w tym przypadku być nieco mylące.

Wszystko za sprawą kilku funkcji, jakie spełnia ten sprzęt – Dyson Pure Cool chłodzi, oczyszcza powietrze, a do tego nieziemsko wygląda. Wymuszenie ruchu powietrza, które przynosi ulgę w gorące dni, przywodzi na myśl klasyczny wentylator. To jednak tylko pozory - nie znajdziemy tu niczego, co przypominałoby typowy wirnik.

450 prototypów

Zamiast niego za chłodzenie odpowiada duży owal, z którego wyrzucane jest ze znaczną prędkością powietrze. Producent chwali się, że odpowiada za to opatentowana technologia Air Multiplier, zapewniająca daleki zasięg strumienia wyrzucanego powietrza, a opracowanie nowego wentylatora wymagało zbudowania 450 prototypów.

Poza chłodzeniem, Dyson Pure Cool pełni również funkcję oczyszczacza powietrza. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wydajnego filtra HEPA, nazywanego przez Dysona filtrem HEPA 360. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenie jest w stanie zatrzymać 99,95 proc. zawieszonych w powietrzu cząstek o wielkości do 0,1 mikrona.

Dyson Pure Cool
Dyson Pure Cool

Skuteczne filtry i wysoka cena

W praktyce oznacza to sterylizację powietrza i usunięcie z niego bakterii czy roztoczy (dla porównania – roztocza kurzu mają około 100-300 mikronów). Co istotne, zastosowane filtry zapewniają długotrwałą eksploatację bez potrzeby wymiany – w przypadku całodobowego korzystania z urządzenia filtr trzeba wymienić dopiero po 6 miesiącach.

Wartym wspomnienia dodatkiem jest również tryb nocny, oznaczający najcichszą możliwą pracę sprzętu, a także magnetyczny pilot, który możemy w prosty sposób przyczepić do urządzenia. Za komfort korzystania z zaawansowanej technologii trzeba jednak słono zapłacić – Dyson nigdy nie należał do tanich marek, a w przypadku nowego wentylatora cena wynosi ok. 1900 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)