Optoma ZH420UST – laserowy projektor krótkiego rzutu. 100‑calowy obraz z projektora ustawionego pod ścianą

Seans filmowy z dobrym projektorem zapewnia wrażenia zbliżone do tych z kina. Niestety, problemem jest wielkość dostępnych pomieszczeń – aby uzyskać duży obraz, trzeba odsunąć projektor od ściany czy ekranu. Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu – projektor krótkiego rzutu Optoma ZH420UST.

Projektor Optoma ZH420UST
Projektor Optoma ZH420UST
Łukasz Michalik

28.06.2018 | aktual.: 09.03.2022 10:33

Gdy oglądamy film na monitorze czy ekranie telewizora, oglądany obraz jest zarazem źródłem światła. W przypadku kina albo rzutnika sytuacja jest inna – obraz "świeci" światłem odbitym, co dla niektórych użytkowników stanowi istotną zaletę.

Problemem, z którym boryka się wielu użytkowników projektorów, jest konieczność oddalenia ich od ściany czy ekranu projekcyjnego – odsuwając projektor otrzymujemy zazwyczaj większą przekątną obrazu. Niestety, nie każdy ma do dyspozycji pomieszczenie, pozwalające na optymalne umieszczenie projektora.

Projektor Optoma ZH420UST
Projektor Optoma ZH420UST

Optoma ZH420UST: projektor z laserowym źródłem światła

Odpowiedzią na te problemy są projektory krótkiego rzutu, jak opisywany przez nas Sony VPL-VZ1000ES. Do oferowanych na polskim rynku urządzeń tego typu dołączył laserowy projektor Optoma ZH420UST. To sprzęt z wyższej półki, przeznaczony zarówno dla użytkowników profesjonalnych, wykorzystujących go np. w reklamie (digital signage), jak i do zastosowań rozrywkowych, jak kino domowe.

Optoma ZH420UST oferuje rozdzielczość Full HD i wysoką jasność – 4000 ANSI lumenów – zapewnianą przez laserowe źródło świata (silnik DuraCore oparty na laserze fosforowym) o żywotności 20 tys. godzin. Co istotne – zwłaszcza w przypadku zastosowań profesjonalnych – projektor jest dostosowany do pracy w trybie ciągłym. Wartą wspomnienia zaletą jest również odporność na wnikanie kurzu, potwierdzona normą IPX5.

Projektor Optoma ZH420UST
Projektor Optoma ZH420UST

Projektor do małych pomieszczeń

Kluczowym atutem tego sprzętu jest jednak nie tyle jasność i rozdzielczość obrazu, ale przede wszystkim technologia ultrakrótkiego rzutu (UST – ultra-short throw). Dzięki niej nie musimy znacząco oddalać projektora od ściany – wystarczy odsunąć go na 50 cm, by uzyskać obraz o przekątnej 100 cali.

Rozwiązanie to wydaje się idealnie trafiać w potrzeby użytkowników, którzy – doceniając zalety obrazu rzucanego przez projektor – nie dysponują dużymi pomieszczeniami, które mogliby przeznaczyć na kino domowe. Za jakość obrazu i zaawansowaną technologię trzeba zapłacić prawie 17 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.