Acer Leap Ware: smartwatch dla aktywnych miłośników gadżetów

Strona głównaAcer Leap Ware: smartwatch dla aktywnych miłośników gadżetów
02.05.2017 07:51
Acer Leap Ware: smartwatch dla aktywnych miłośników gadżetów
Jarosław Balcerzak
Jarosław Balcerzak

Do fitness trackerów Acera dołączy pełnoprawny smartwatch. Producent wyposażył go w szeroki zakres czujników, nie zapominając przy tym o atrakcyjnym wzornictwie. Jakie podzespoły i funkcje otrzyma inteligentny gadżet?

bESJngut

Gorilla Glass i pełna wodoszczelność

Marka Acer o uwagę aktywnych użytkowników zabiega coraz większą ilością swoich urządzeń. Dotąd były to dwa modele opasek fitnessowych: Liquid Leap oraz Liquid Leap Acive. Już wkrótce ma do nich dołączyć także pełnoprawny smartwatch o jeszcze szerszej funkcjonalności. Leap Ware ma więc stanowić flagowy produkt w ofercie dla osób aktywnych.

Wizualnie kojarzący się z Pebble Time Round, zegarek otrzymał okrągłą ramkę z polerowanej stali nierdzewnej, wymienne (20 mm) paski w kolorach Navy Blue oraz Light Brown, a jego wyświetlacz ma średnicę 42 mm (1,6”). Ekran chroni szkło Corning Gorilla Glass SR+, natomiast wodoszczelność spełnia normę IPX7 – wytrzyma więc zanurzenie w wodzie na głębokości 1 metra przez 30 minut.

381451331715809002

Społecznościowe podejście do treningów

Wydajność smartwatcha zapewnia procesor MediaTek MT2523 i bio-sensor MT2511. Na wewnętrzną stronę koperty trafił pulsometr, a na boczną krawędź latarka LED. Zegarek zamiast systemu Android Wear czy Tizen wykorzystuje dedykowaną aplikację Liquid Life, przy pomocy której łączy się z urządzeniami mobilnymi (Android i iOS).

bESJnguv

Pojemność baterii pozostaje nieznana, wiadomo jednak że ma ona zapewnić od 3 do 5 dni pracy. Wśród funkcji Leap Ware znalazło się monitorowanie energii, stresu i aktywności fizycznej, ekspozycji na światło UV, ustalanie celów treningowych oraz otrzymywanie powiadomień o stopniu ich realizacji. Zegarek wyświetli również wiadomości oraz powiadomienia smartfona.

Ciekawym rozwiązaniem jest pomysł na motywowanie posiadaczy gadżetu. Użytkownicy Leap Ware będą mogli porównać swoje cele, na bieżąco śledzić ich realizację, a także nawiązać między sobą bezpośrednią rywalizację. Podejmowanie wyzwań ma przekładać się na punkty w aplikacji, a te na aplikacje, zniżki i produkty w Liquid Life Market.

381451331716071146

Premiera jeszcze tego lata

Pierwszy smartwatch z serii Leap prezentuje się całkiem interesująco, w szczególności dzięki wydłużonemu czasowi pracy na baterii oraz rozbudowanemu oprogramowaniu. Na korzyść urządzenia przemawia również pełna wodoszczelność i spory wyświetlacz. Ewentualny sukces produktu nie jest jednak przesądzony.

bESJnguB

Przeszkodzi mu w nim m.in. hermetyczność dedykowanej aplikacji, ograniczającej system wyzwań wyłącznie do użytkowników Leap Ware’ów. Jeśli więc zegarek w krótkim czasie nie okaże się popularny, cały społecznościowy aspekt treningów może podzielić los Google+ oraz Windows Phone’a. Oby do tego nie doszło, bo pomysł Acera zasłużył na swoją szansę.

Sprzedaż zegarka w USA ma rozpocząć się już w lipcu, w cenie 149 dol. W europejskich sklepach pojawi się on dopiero w 3. kwartale bieżącego roku, wyceniony na 139 euro, czyli około 600 złotych.

Udostępnij:
bESJnguF
Komentarze (0)
bESJngvr