Adata SD600: szybki zewnętrzny dysk SSD z układami 3D NAND

Adata SD600: szybki zewnętrzny dysk SSD z układami 3D NAND
Jarosław Balcerzak

14.03.2017 07:14, aktual.: 10.03.2022 08:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowość w ofercie Adaty nie daje szans dyskom talerzowym: jest od nich mniejsza, nawet 4-krotnie szybsza, odporna na upadki i bezgłośna podczas pracy. Jaką wydajność i kompatybilność ma oferować?

Niewielki, wytrzymały i wydajny

Zewnętrzne dyski SSD są na rynku obecne już od dłuższego czasu, jednak dopiero od niedawna korzystają z nowoczesnych układów 3D NAND. W technologii TLC trafiły one do nowego produktu Adaty, skierowanego do użytkowników poszukujących najwyższych prędkości transferu danych. Mają one niewiele odbiegać od osiągów oferowanych przez wewnętrzne modele 2,5-calowe.

Dysk SD600 ma wymiary 80 × 80 × 15,2 mm i wagę 90 gramów, co czyni go niezwykle poręcznym i mobilnym. Jego obudowę wykonano z tworzywa i silikonu, dzięki czemu uzyskano zwiększoną odporność na wstrząsy i upadki. Do sklepów trafi w pojemnościach 256 i 512 GB oraz dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej bądź czerwono-czarnej.

Obraz

Prędkości sięgające nawet 440 MB/s

SD600 będzie kompatybilny nie tylko z komputerami PC (Windows XP+) i MAC (OS X 10.6+), lecz również z urządzeniami z systemem Android (5.0+) oraz konsolami Xbox One i PS4. Podłączenie odbywa się poprzez złącze micro USB 3.1 Gen1, a zasilanie zapewnia pojedynczy port w standardzie USB 3.0 lub wyższym (5V, 900 mA).

Prędkość zapisu osiąga 430 MB/s, a odczytu 440 MB/s, co pozwala przesłać 5 GB plik wideo w czasie zaledwie 26 sekund. Jak przystało na tę generację produktu, dysk korzysta z pamięci podręcznej DRAM i bufora SLC (pSLC). Pierwsze z nich zapewnia zwiększoną wydajność w sytuacjach największego obciążenia, a kolejne wspiera zadania o wysokim priorytecie.

Obraz

Pełna mobilność i bezpieczeństwo danych

Nowość Adaty usatysfakcjonuje wszystkich entuzjastów plików wideo w najwyższych rozdzielczościach oraz innych multimediów o sporych rozmiarach. Ich nagrywanie i odczyt na SD600 ma się odbywać nawet 4-krotnie szybciej niż na dyskach HDD, co oznacza naprawdę dużą oszczędność czasu.

Jeszcze istotniejszym czynnikiem jest bezpieczeństwo danych, którym na tym typie nośnika nie zagraża nawet jego upadek. Kolejną przewagę oferują niewielkie gabaryty, dzięki którym wygodniejszy w przenoszeniu jest już wyłącznie pendrive. Adata objęła model SD600 3-letnim okresem gwarancyjnym, jednak nie zdradziła jeszcze daty premiery ani cen.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)