Akcesoria aktywnej mamy

Akcesoria aktywnej mamy

Fotelik rowerowy to niezbędnik każdej aktywnej mamy
Fotelik rowerowy to niezbędnik każdej aktywnej mamy
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/tororo
Tomasz Karkuć
06.08.2017 11:19, aktualizacja: 09.03.2022 11:01

Macierzyństwo wcale nie musi oznaczać siedzenia w domu i ciągłego pilnowania dziecka. Każda mama może spędzić ten czas aktywnie. W sklepach jest sporo akcesoriów, z których korzyść będzie mieć nie tylko mama, ale również maluch. Wybraliśmy najpotrzebniejsze z nich.

Nosidełko

Niemal od pierwszego dnia po urodzeniu dziecka niezbędnikiem wielu kobiet (a także mężczyzn) staje się nosidełko. Nosidełko to najlepszy sposób na wygodne i bezpieczne przemieszczanie się z maluchem, którego można dzięki temu gadżetowi wziąć ze sobą na zakupy, do urzędu, do banku itd.

Ponieważ dźwiganie to nic przyjemnego, zwłaszcza kiedy pociecha zdążyła już podrosnąć, warto zaopatrzyć się w ergonomiczne nosidełko dla dziecka, które przypina się do pleców paskami. To rozwiązanie, w przeciwieństwie do nosidełek z uchwytem, powala odciążyć rodzica, który w dodatku ma obie ręce wolne.

Koniecznie sprawdźcie to nosidełko – ma ono fantastyczny stosunek jakości do ceny:

Fotelik rowerowy

Kto powiedział, że świeżo upieczona mama nie może uprawiać sportu? Wiele mam wybiera jazdę na rowerze. W końcu jest to jedna z tych form aktywności rodziców, w której może uczestniczyć także dziecko, nawet jeśli samo jeszcze nie umie jeździć. Wszystko dzięki fotelikom rowerowym dla dzieci. Foteliki rowerowe są bezpiecznymi akcesoriami dla aktywnych mam, pod warunkiem, że spełniają europejskie normy bezpieczeństwa (na każdym bezpiecznym produkcie powinna znajdować się informacja na ten temat).

Fotelik rowerowy to inwestycja na lata, dlatego warto wybrać naprawdę solidny model, taki jak ten:

Przy zakupie fotelika rowerowego dla dziecka koniecznie zwracajcie uwagę na jego wytrzymałość. Wiele modeli fotelików do rowerów jest przystosowanych do dzieci o maksymalnej wadze do 15 lub 20 kg. Kierujcie się też wygodą dziecka – nie dopuśćcie, by skrzywił mu się kręgosłup już na samym początku życia, dlatego sprawdzajcie, czy oparcie oraz siedzisko fotelika rowerowego są odpowiednio wyprofilowane.

Fotelik samochodowy

Każda aktywna mama, która nie chce lub nie może rezygnować z jazdy samochodem, powinna kupić swojemu dziecku fotelik samochodowy (wynika to zresztą z przepisów drogowych). Pozornie zakup fotelika samochodowego wydaje się banalny – przecież w sklepach jest ogromny wybór. Problem w tym, że znaczna część z nich to tandetne kawałki styropianu przykryte cienką warstwą materiału, które bardzo źle wypadają w testach bezpieczeństwa.

Jaki fotelik samochodowy wybrać? Pamiętajcie, że nie ma uniwersalnych fotelików, które będą służyć dziecku niezależnie od jego wieku, wzrostu i wagi. Fotelik samochodowy to w najlepszym wypadku inwestycja na kilka lat, której rodzic musi dokonywać za każdym razem, gdy jego dziecko podrośnie. Dobry fotelik samochodowy powinien wyróżniać się zagłówkiem, który ustabilizuje szyję i głowę dziecka w razie wypadku samochodowego, a także systemem ochrony bocznej.

Jeśli macie problem z wyborem odpowiedniego modelu, to polecamy wam ten fotelik samochodowy – będziecie z niego zadowoleni:

Laktator

Aktywne mamy, które chcą, by ich życie nie polegało wyłącznie na opiece nad dzieckiem, powinny sięgnąć po laktator. Jak działa odciągacz pokarmu? Jego końcówka (poduszka) po przyłożeniu do piersi imituje odruch ssania dziecka, dzięki czemu pokarm jest zbierany do pojemnika. Laktator daje świeżo upieczonej mamie możliwość wyjścia z domu i pozostawienia dziecka pod opieką innej osoby, która może nakarmić je zapasowym mlekiem.

Najlepszym laktatorem dla aktywnych mam, który nie wywołuje bólu przy odciąganiu pokarmu, jest naszym zdaniem to urządzenie:

Wkładki laktacyjne

Niezbędnym akcesorium aktywnej mamy są wkładki laktacyjne. Bez nich nadprodukcja pokarmu jest bardzo uciążliwa (zwłaszcza świeżo po porodzie), powodując brudzenie ubrań i złe samopoczucie wśród innych ludzi. Wkładki laktacyjne to zbawienie dla każdej aktywnej mamy, która chodzi na spotkania biznesowe, do znajomych czy na zakupy w galerii.

Wszystkie mamy, które chcą czuć się pewnie wychodząc z domu, powinny zainteresować się tym produktem:

W sklepach można dostać zarówno jednorazowe wkładki laktacyjne, jak i wkładki laktacyjne wielorazowego użytku. Powszechnie za lepsze uważa się jednorazowe wkładki laktacyjne, bo są bardziej komfortowe i nie przeciekają tak jak wkładki wielorazowe.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)