Akcesoria i narzędzia ogrodnicze potrzebne jesienią

Zwykłe grabie do liści to już przeżytek
Zwykłe grabie do liści to już przeżytek
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/schulzie
Tomasz Karkuć

17.10.2017 06:42, aktual.: 09.03.2022 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jesień to czas porządków w ogrodzie. Jeśli nie jesteście do tego dobrze przygotowani, to nic straconego. Przygotowaliśmy dla was najbardziej praktyczne akcesoria i narzędzia ogrodowe na jesień, które staną się waszymi niezbędnikami.

Odkurzacz do liści

Podejrzewamy, że mało kto z was nadąża ze sprzątaniem liści, które jesienią lecą z drzew jak oszalałe. Na szczęście w sklepach z roku na rok tanieją odkurzacze do liści – co to takiego?

To najbardziej wielofunkcyjne narzędzia ogrodowe na jesień – można je bowiem wykorzystać nawet na 3 sposoby. Służą nie tylko do zasysania liści do worka, ale również do rozdrabniania gałęzi. Poza tym te urządzenia sprawdzają się też przy sprzątaniu liści z chodnika, które dosłownie zdmuchują na kupkę. Stąd zresztą inna nazwa tych akcesoriów ogrodowych, czyli dmuchawy do liści.

Ten odkurzacz do liści mocno ułatwi wam pracę w ogrodzie:

Miotłograbie

Tam, gdzie nie sięgnie odkurzacz do liści, przydadzą się miotłograbie, nazywane też grabkami wachlarzowymi. Miotłograbie są małe i poręczne, dlatego bez problemu przy ich pomocy usuniecie liście np. spod żywopłotu. W miotłograbiach zęby rozstawione są blisko siebie, dzięki czemu tymi tanimi narzędziami do ogrodu z łatwością wygarniecie wszystkie drobiazgi. Co więcej na zakończeniach zębów grabi wachlarzowych znajdują się lekkie zagięcia, które sprawiają, że wiatr nie wywiewa spod nich liści.

Mamy dla was naprawdę porządne miotłograbie:

Nożyce do żywopłotu

Zanim nadejdą pierwsze jesienne przymrozki, warto zabać o żywopłot. Cięcie żywopłotu sekatorem jest wyjątkowo uciążliwe, zwłaszcza jeśli wasze "roślinne ogrodzenie" jest wysokie. Lepszym rozwiązaniem będzie więc użycie nożyc do żywopłotu, które dostaniecie w wersji elektrycznej lub spalinowej. I choć spalinowe nożyce do żywopłotu są skuteczne i wytrzymałe, to niestety dużo ważą. Dlatego udanym wyborem powinny okazać się elektryczne nożyce do żywopłotu, które mogą być zasilane sieciowo lub akumulatorowo.

Dzięki tym nożycom pokochacie strzyżenie żywopłotu:

Warto sięgnąć zwłaszcza po akumulatorowe nożyce do żywopłotu, bo urządzenia zasilane sieciowo są ograniczone kablem, który nie najlepiej wpływa na wygodę użytkowania. Kupując nożyce do żywopłotu z akumulatorem zwracajcie uwagę na to, jak długo mogą one pracować po naładowaniu.

Kompostownik

Jesienne liście, gałązki żywopłotu czy chwasty możecie składać w kompostowniku. To o wiele lepsze miejsce na tego typu odpady niż zwykły śmietnik, który zresztą szybko może się zapchać. W kompostownikach najważniejsza jest pojemność, która niekoniecznie musi być ogromna, gdyż wszystko zależy od wielkości waszej działki i tego, jak gęsto obsadziliście ją roślinami. Tak czy inaczej warto zainwestować w kompostownik, który ma chociaż 600-700 l pojemności.

Chcecie kupić kompostownik do ogrodu? To cenowa okazja:

Wózek ogrodowy

Żeby ogrodowe odpadki mogły trafić do kompostownika, najpierw musicie je w czymś tam przenieść (np. w koszyku), ale po co się tak męczyć? Lepiej zaopatrzyć się w wózek, który jest idealnym akcesorium do ogrodu na jesień. Wózek ogrodowy to najlepsza opcja dla osób, które nie lubią lub nie mogą dźwigać, ewentualnie mają po prostu bardzo dużą działkę.

W jednym ze sklepów znaleźliśmy rewelacyjny wózek ogrodowy. Tylko spójrzcie:

Przy wyborze wózka ogrodowego możecie zwracać uwagę na jego maksymalny udźwig, który zwykle wynosi jednak znacznie więcej niż waga tego, co uda się zebrać w ogrodzie podczas jesiennych porządków. Dlatego na waszym miejscu interesowałby nas bardziej ciężar samego wózka, który nie powinien być zbyt duży – taki pojazd ma wam przecież ułatwić, a nie utrudnić pracę w ogrodzie.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)