AmoeBAND - opatrunek XXI wieku [wideo]

Jesteśmy przyzwyczajeni, że wiele przedmiotów możemy spersonalizować, czemu więc nie zrobić tego z plastrami opatrunkowymi? AmoeBAND to koncept, który wprowadzi je w XXI wiek.

Opatrunek na miarę XXI wieku (Fot. yankodesign.com)
Opatrunek na miarę XXI wieku (Fot. yankodesign.com)
Kamil Nowotnik

19.07.2012 | aktual.: 10.03.2022 13:25

Jesteśmy przyzwyczajeni, że wiele przedmiotów możemy spersonalizować, czemu więc nie zrobić tego z plastrami opatrunkowymi? AmoeBAND to koncept, który wprowadzi je w XXI wiek.

W U.S. Army już zrozumiano, że opatrunek uciskowy to przeżytek. Nadszedł w końcu czas, by także cywile zyskali dostęp do nowoczesnego zestawu opatrunkowego. Plastry AmoeBAND mają odpowiednio umieszczone perforacje, które ułatwiają oderwanie mniejszych elementów od całości opatrunku. Po co je odrywać? By móc dopasować kształt plastra do miejsca, na które ma zostać nałożony.

AmoeBAND-y są wyposażone w element, który zmienia kolor, gdy plaster trzeba zmienić. Ten sam wskaźnik jest wrażliwy na zmianę pH miejsca rozcięcia - jeżeli będzie ono w zakresie od 6,5 do 8,5, oznacza to, że wdała się infekcja. Możliwy jest także wybór koloru opatrunku, tak by odpowiadał on możliwie najdokładniej odcieniowi naszej skóry.

AmoeBAND-y mają być dostarczane w opakowaniu, które otwiera się jak pudełko zapałek. Ułatwi to dostęp do opatrunku, nawet ze zranioną ręką. Użytkowanie plastrów ułatwia szczegółowa instrukcja obrazkowa oraz opis w alfabecie Braille'a, stosowanym w piśmie punktowym dla niewidomych. Miejmy nadzieję, ze AmoeBAND wejdzie szybko do produkcji i nie będzie to tylko gadżet dla lekarzy.

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.