Apple Watch Pro będzie drogi. Przecieki wskazują możliwą cenę

Apple Watch Pro będzie drogi. Przecieki wskazują możliwą cenę

Przewidywany wygląd zegarka Apple Watch Pro
Przewidywany wygląd zegarka Apple Watch Pro
Źródło zdjęć: © Twitter @theapplehub
30.08.2022 07:25

W sieci pojawiają się kolejne plotki na temat zegarka Apple Watch Pro. Według dostępnych obecnie informacji będzie to naprawdę drogi sprzęt. Wszystkiego mamy się jednak dowiedzieć za kilka dni.

7 września Apple ma zamiar zaprezentować serię smartfonów iPhone 14. Według plotek wtedy mamy poznać też szczegóły na temat Apple Watch Pro, czyli zegarka stworzonego z myślą o profesjonalnych sportowcach. Przecieki na temat jego ceny faktycznie udowadniają, że nie będzie to sprzęt dla mas.

Apple Hub, powołując się na serwis macotakara.jp, wskazuje, że cena najnowszego zegarka od Apple ma sięgać nawet 1000 dolarów. Można się więc domyślać, ile sprzęt ten będzie kosztować w Polsce. Jego cena będzie prawdopodobnie oscylować wokół kwoty 5000 złotych.

Apple Watch Pro ma zaoferować nieco większy wyświetlacz o przekątnej 1,99 cala zamiast dotychczasowych 1,77 cala. Oznacza to, że zegarek w wersji "Pro" prawdopodobnie nie będzie kompatybilny z wykorzystywanymi do tej pory opaskami do Apple Watchy z serii 7. W sprzedawanych obecnie modelach długość koperty wynosi 41 lub 45 mm, a nowy zegarek ma mieć ekran o długości 47 mm.

Z drugiej strony, Mark Gunman, dziennikarz Bloomberga, stwierdził, że jego zdaniem mimo zmian w rozmiarze, opaski od starszych zegarków Apple będą pasować do najnowszych modeli. Nie będą jednak wyglądać tak dobrze, jak będzie to miało miejsce w przypadku opasek dedykowanych najnowszemu modelowi Apple Watch.

Jak widać, Apple dość dobrze pilnuje, by na zewnątrz nie wyciekło zbyt wiele informacji na temat Apple Watch Pro. W zasadzie żadnej z udostępnionych dotychczas informacji nie można uznać za pewnik. Na rozwianie wątpliwości musimy poczekać co najmniej do 7 września.

Karol Kołtowski, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)