BenQ GP2 - poprawiony maluch

Gdy BenQ GP1 debiutował na rynku, z uwagi na mikre wymiary wywołał spore poruszenie. Jego młodszy brat - GP2 - budzi już mniejsze zainteresowanie. Ale czy właściwie warto się nim zainteresować bliżej?

BenQ GP2 (fot. BenQ)
BenQ GP2 (fot. BenQ)
Kamil Homziak

23.11.2011 23:57

Gdy BenQ GP1 debiutował na rynku, z uwagi na mikre wymiary wywołał spore poruszenie. Jego młodszy brat - GP2 - budzi już mniejsze zainteresowanie. Ale czy właściwie warto się nim zainteresować bliżej?

Czarno-biała obudowa na pozór wygląda podobnie, ale kryje zmienione wnętrze. Dodano między innymi możliwość odtwarzania materiałów 720p, złącze dokowania dla iPhone'a/iPoda, a także usprawniono interfejs użytkownika. Ponadto bateria pozwala teraz na 3 godziny pracy.

Jasność 200 ANSI lumenów nie robi wrażenia, za to możliwość uzyskania obrazu o przekątnej 44 cali z odległości zaledwie jednego metra już tak. Dzięki wspomnianemu złączu dla urządzeń Apple'a można w prosty sposób sterować projektorem. W małej obudowie znalazło się nawet miejsce dla dwuwatowych głośników, odpada więc konieczność szukania dodatkowego sprzętu audio. Wbudowana jest także pamięć - 2 GB, a oprócz tego na obudowie usytuowano wejście na karty SD, a także porty: USB (można bezpośrednio otwierać PDF-y oraz dokumenty Microsoft Office) i miniHDMI.

Ile to kosztuje? 549 dolarów, czyli niecałe 2000 zł. W tej cenie można kupić tradycyjny projektor, ale niekoniecznie o rozdzielczości 720p, wielokrotnie większy i cięższy, choć znacznie jaśniejszy. Jeśli jednak z jakiegoś względu ktoś potrzebuje właśnie tego typu urządzenia - czemu nie?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.